Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Byla zahájena instalace výstavy v Rittersgrünu.

Pan Knabe a muzeum v RittersgrünuV pátek 22. 9. proběhla milá vernisáž v Technickém muzeu v Rittersgrünu. Garantem výstavy se stal pan Knabe, ředitel muzea.

Na vernisáži proběhlo krátké představení výstavy, projektu a také myšlenky společné přítomnosti Čechů a Němců v Krušných horách.

Zásadní myšlenka zazněla asi v půl sedmé a šet minut. Pan Knabe připomněl, že před dvaceti lety by se podobná akce uskutečnit nemohla. Narážel tím asi na nemožnost porovávání nevlastních Krušných hor do roku 1945 a socialistické současnosti. Společné projekty bratrských zemí však jistě probíhaly. 

Fotografie z vernisáže naleznete zde: http://www.znovuobjevenekrusnohori.cz/gallery/?g2_itemId=29441

 

Paní Frisch z Fremdverkehramtu v RittersgrünuDelegaci z Čech mile  přivítala také paní Frisch, která zahrála hostům Smetanovu Vltavu. Potom jsem si ještě zazpívali píseň Wo die Wälder haamlich rauschen od Anthona Günthera a ještě jedu s názvem Vogelbeerbaum - Jeřáb. Je pravda že v tyto dny je to nejkrásnější ozdoba Krušných hor.

 

 

 

 

Podepisování knihyPo slavnostním zahájení následovat výborný raut. Je zajímavé, že saští Krušnohorci si v podobných situacích dopřávají rádi tatarský biftek namazaný na chlebíčcích. Setkali jsme se s tím i v Oberwiesenthalu a Johanngeorgenstadtu.

Výstava zde zůstane do 2. 11. 2006 a potom poputuje do Greizu.

Pokud máte dojem, že tento text je psán podivně, tak za to asi může paralelní sledování filmu Slunce, seno a pár facek, který jsem u psaní sledoval, spíše poslouchal. :-)

 

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA