Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Ještě tomu nevěříte? Krušné hory jako krásná krajina ZANIKNOU !!!! Podívejte se na vizualizaci výhledu z kopce Mědník u Měděnce.

Teprve teď uvidíme, co pro nás přichystali podvodní obchodníci s ekoenergií a obce, které jim na to skočily.

Podívejte se, co bude vidět brzy z Mědníku.
Od Klínovce po Krupku jich má stát 250. Nyní jich stojí cca. 30 !!!
To je konec Krušných hor.

Člověk by brečel, nadával a hlavně něco dělal !!!

Co s tím uděláme?

Diskuse

[1]  Bajaja, mail

no ja nevim, sice to kazi vzhled, ale porad by bylo lepsi 10x vic techhle vetrnych elektraren nez jedny dalsi Tusimice

[2]  pritel hor, mail

Stim souhlasim,nic krasneho to neni.Tusimice jsou tragicke pro zdejsi hory.

[3]  kiwi, mail

To,co roste v Krušných horách,ale nejenom tam je trestuhodné.Měl jsem možnost je sledovat cca půl roku,ale jsou dost poruchové a závislé na větrech.Jsou strašákem našich krásných hor.Výkonnost těch elektráren je asi deset procent.Nikdo nezjistil jaký vliv to má na zvěř a tažné ptáky,ale určitě negativní.Domorodci říkají,že třeba vysoká už se tam nevyskytuje.Tak nevím.Člověk si možná zvykne,ale za jakou cenu.

[4]  Jiří Novák, mail

Byl jsem 5.7.09 po 20 letech v Krušných horách v okolí Klínovce Když jsem viděl, kam až může jít lidská hamiždnost a co dokáží udělat peníze z místních zastupitelů - žasnul jsem... a teď se ještě dozvídám, že to má jít až po Krupku !!!? Probůh, lide hamiždný, prober se nebo nám dá Příroda co nejdřív pěkně přes hubu !!! Ale nejraději bych dal přes hubu lidem, co o tom rozhodli. J. Novák Krupka

[5]  simon, mail

zastavat pevne stanovisko je tazke ked je to cista energia je to cista energia mozno dane do tabulky plusy minusy to vychadza dost dobre, investor by ties nesiel do projektu ktory je stratovy a take turby niesu lacne. Ja vidim problem v prehnanej spotrebe plosne - ludia jednoducho vela zeru(spotrebuvavaju) a toto pravo sa im tazko ubera(zvysit dane? mensia spotreba ale potom mi vychadza len investicia do vzdelania a zelenych energii).Takze podpora zelenej energie je namieste a toto je len zaciatok treba si zvykat. Ja osobne som za obmedzenie spotreby ktora spotrebuje energiu...uz davno je prec ta doba kedy ludia zili v jedno s prirodou...tam sa chce vratit len niekolko presvedcenych ostatny o tom budu len rozpravat.Takze ja to vlastne aj rad vidim veci sa menia tomu netreba branit ale treba hladat argumenty pro a proti lebo zmena klimy je tiez otazka ktoru treba pritom zvazit...rizika presychania stareho kontinentu, rozmrzanie a teplotna roztiaznost vodyy ohrozujuca pobrezne krajiny...niesme tu sami a mame zodpovednost...teraz uz globalnu...skoda ze si to neuvedomuju aj najvacsi znecistovatelia ktory si najdu teroie sebe vlastne na podporu svojho konania...ale smerujem to aj na strednu a hornu vrstvu vyspelch krajin ktora je asi najvacsi znecistovatel na zemi...

[6]  Alena Dostálová, mail

dobrý den, spolupracuji s Výzkumným centrem průmyslového dědictví fakulty architektury ČVUT v Praze. . Centrum se zabývá výzkumem architektonických, stavebně technických, ekologických a ekonomických kritérií výzkumu a záchranou či novým využitím technických památek. V rámci celé ČR mapujeme momentálně bývalé průmyslové jiné objekty nebo technické památky či zajímavosti a areály i místního významu, které podlehly zničení či jsou zchátralé. Nemusí se jednat se o objekty, které jsou jako technické památky definovány a chráněny, ale o jakékoliv stavby a zařízení se vztahem k industriálu jakéhokoliv stáří. Může to být cihelna, sýpka, špejchar, továrnička, celnice, pila, továrna, zemědělský provoz, dopravní cesta . Jakákoliv Informace o objektech bude po zhodnocení zanesena do registru FA ČVUT a objekt se může stát součástí výstavy, případně může mít i po konzultaci s Vámi hodnotu jiného výsledku. K informacím o zajímavých objektech budeme rádi, když případně přiložíte odkazy nebo přílohy s dalšími informacemi včetně historie. Budeme Vám vděčni za informace, podněty a materiály. S poděkováním za spolupráci a přáním hezkého dne RNDr. Alena Dominika Dostálová telefon : 607 28 11 14

[7]  Martin Klíma, mail

S tímhle absolutně nesouhlasím , kazí to ráz krajiny , a je to přesně tak , jeden by brečel , doufám že tomu kdo si tohle vymyslel stihne nějaký krutý trest !

[8]  Vladimír Šťastný, mail

[6] Alena Dostálová Vejprty jsou objektů po kterých pátráte plné, něco by se našlo i v Kovářské.

[9]  Vladimír Šťastný, mail

Zástavbu jihozápadních břehů Přísečnické přehrady už asi nic nezastaví. Patří do katastrálního území Kryštofových Hamrů a je natolik odlehlá od trvale obydlených sídel, že se asi nikdo nezmůže na větší odpor. U Výsluní ale stavaři přeci jenom narazili. Nové zastupitelstvo města Výsluní, Občanské združení Krušno, obyvatelé a chalupáři Volyně, Třebíšky, Sobětic a Kýšovic se poslední rok razantně vyslovují pro vynětí staveb z územního plánu města a zákazu těchto staveb v katastru zmíněných obcí. Horší je to s Křímovem. Zadlužená obec je vydána investorům napospas a reálně tam hrozí nebezpečí, že jí budou vnuceny všechny stavby VTE, které se nepodaří realizovat v jiných lokalitách. EIA zněla na 23kusů VTE, na projednávání změn ÚP se investor vyjádřil o 39 kusech s tím, že to asi není číslo konečné. Jestli to opravdu postaví v tomto počtu, Křimovští se stanou vězni ve vlastní vesnici. Je to hnus a spoustě lidí to dodnes nedochází. Kecy o čisté a levné energii bohužel u části obyvatelstva ještě pořád zabírají. Pravý opak je však pravdou.

[10]  , mail

[1] Bajaja, [2] pritel hor Pánové, Tušimice ale ani Prunéřov, Ledvice nebo Počerady už dnes neznamenají pro Krušné hory žádné nebezpečí. Po velkorysém odsíření těchto elektráren v devadesátých letech minulého století a po retrofitech jež probíhají v současné době, byste takto podobně čisté provozy jen těžko hledali v rámci celé Evropy.

[11]  Václav Derinek, mail

Investoři a všechny dotčené úřady naprosto přehlížejí skutečnost, že 900m od VTE Rusová(patří pod Kryštofovy Hamry)je trvale obydlená obec Nová Víska u Domašína(někde také nazývaná Krčma-silnice 224 Hradiště-Rusová).Tato skutečnost nebyla doposud, i přes naše podání nijak zohledněna v enviromentech k těmto a jiným VTE této lokality. Jsme zde zřejmě nejvíc postiženi hlukem těchto VTE, díky převládajícím směrům větrů jsme v zákrytu. Stává se, že se týden nevyspíme,vstáváme s bolestí hlavy atd.Požadovali jsme zpracování nezávislé akustické studie-marně.Zastupitelstvo obce Domašín, pod kterou patříme,nás zaprodalo za 1.000.000,-Kč povolením výstavby VTE Podmilesy. Díky Občanskému sdružení Krušno nám svitla naděje, že v našem boji proti těmto VTE nejsme sami.

[12]  Milan Choutka, mail

Všechny hory u nás by se měly chránit ,jako přírodní celky pro nás a příští generace,to co se dnes děje v Krušných horách, je alarmující pro všechny rozumě uvažující lidi a ty kteří se v tomto pro hory vzhledově devastujícím počínání angažují bych nechal soudit pro nenahraditelnou ztrátu a krásu těchto v minulosti těžce zkoušených hor.

[13]  Martin V., mail

V současnosti procházejí tep. elektrárny takovou rekonstrukcí, že ani nepoznáte že to jsou elektrárny, nemají totiž ani komín, zplodiny téměř nulové, proto raději deset tušimic než stovky větrníků

[14]  Petr M., mail

Pokud je to tak, tak jsem také pro udržení energetiky pod horami. Hřeben hor je hodnota sama o sobě, nemusí se "obohacovat" technologiemi typu větrníky či solárníky. Držme mnohozvíře pod horami, ať nám neleze nahoru. Krušné hory poseté větrníky už nikdo nebude považovat za horskou krajinu a ztratí veškerou úctu a patinu, jak dnes mají Jizerské hory. Začnou se tam stavět kasína, průmyslové parky. Brzy se tak z nich stane Průmyslová zóna Krušné hory.

[15]  waketai huron, mail

Je to zločin a nesouhlasím.Proč se raději nestaví solární elektrárny na rekultivovaných výsypkách. Jde jen o prodejnosti, korupci a vypočítavosti.Podle statistik máme elektřiny nadbytek ...Dle nových zpráv má být v Krušných horách až 300 VE.To samé bude prý v Rychlebských horách, tady taky má být až 150 VE. Zmizí tak poslední opravdu ryzí hory...Taky se muví o nových přehradách např nad Litvínovem a v Prunéřovském údolí / a to mají tato údolí statut přírodních parků/.Je mi 52 let a jsem rád ,že jsem zažil ještě krásná nedotčená místa - lituji naše děti. Kdo ví jak se zapojit do boje proti VE ať mi dá vědět - nějak se o tom moc nepíše. Chci opravdu pomoci. [email protected]

[16]  Kremsiger, mail

Vážení přátelé Krušných hor, myslím, že by jsme měli přestat brečet a bezvýznamně stále alibisticky komentovat, ale začít jednat, pokud se nám něco nezamlouvá. Vystoupit z ulit a být na správném místě ve správný čas. Je v Krušných horách řada obcí, které s tím nesouhlasí a dávají to jasně a veřejně najevo. Jsou tady i tři spolky: Meluzína, Krušno a HHSSK-hornicko historický spolek středního Krušnohoří, jehož jsem předsedou. První jednání s cílem projednat EIu již začínají veřejně. První se včera 13.12.2011 uskutečnilo v obci Kryštofovy Hamry. Díky spolku Krušno se snad dílčí projekt zabrzdí a do jaké míry záleží pouze na nás. Co připravíme do budoucna pro naše děti a vnoučata. Už jednou v 70 letech 20. století bylo zničeno jedno z nekrásnějších měst Krušnohoří - město Přísečnice a nyní se připravuje podobné trauma, nejenom pro obyvatelé Krušných hor, což jsou lidé, ale také pro faunu (a podotýkám, že zvěř ještě z Krušných hor nezmizela - chodím tam často i když bydlím v Klášterci, pouze se stahuje do hlubších oblastí, takže se může časem stát, že bude k vidění již jenom v sousedním Německu. Trochu jsem odbočil. Bohužel jsem se nestačil připravit na jednání v Kryštofkách, ale na další jednání, které proběhne 10.01.2012 v Chomutově na magistrátě města, Husovo náměstí 104, 2.patro, dv.č.211 od 10:00 hodin. Tímto na něj zvu všechny přátelé Krušných hor. A přijďte připraveni, v hojném počtu a hlavně argumentujte. Citové výlevy nechte za dveřmi, ty nám nepomůžou. V oblasti střední části Krušných hor má stát v budoucnu asi dalších 160 kusů VE o výkonu 2 MW na celkem 11 ZP (záměrů projektů) které se budou postupně projednávat dále v roce 2012. Toto rozdělení je záměrné, tak aby to nevzbudilo veřejný rozruch. České firmy, které vystupují veřejně s tím, že chtějí stavět větrné parky jsou ve skutečnosti prostředníky a vlastníky jsou ziskuchtiví podnikatelé ze sousedního Německa, kteří tímto si již nechtějí devastovat krajinu, tak volí území Krušných hor s tím, že zisky stejně nikdy nepůjdou na obnovu krajiny a obcí Krušných hor, ale za hranice České republiky. To jsou novodobé "tunely". Na jedné straně ušlechtilé cíle v rámci programů EU Ziel a UNESCA a na druhé ziskuchtivý občané, kteřím je vše lhostejné. Místo v katastru obce Kryštofovy Hamry, kde se má v tomto projektu stavět je Holý vrch nad přísečnickou přehradou, nádherné místo s výhledem na Jelení horu. Byly obeslány obce: Výsluní, Domašín, Měděnec, Místo, Křímov, Kryštofovy Hamry a Hora Sv.Šebastiána. A ptám se proč nebyly obeslány obce Kovářská, Vejprty, Klášterec nad Ohří, Loučná, jsou také v dosahu vzdušnou čarou cca 10 km a jsou za hranou obce stejně jako Místo nebo Domašín? Je nutné na všech jednáních předložit písemně výhrady proti stavbě VE s dopadem, tak aby byly řádně vypořádány: 1. na životní prostředí týkající se stroboskopického efektu, hluku ovlivňující nejenom obyvatele přilehlých částí Krušných hor ale i s vlivem na zvěř a ptactvo. 2. Oblast Krušné hory střed je významná oblast se starobylými hornickými památkami i nedotčenou přírodou a to bude mít negativní vlivy na možné zápisy do knih UNESCA (nyní aktuálně oblast vrchu Mědník a štoly Marie pomocná. 3. Omezení volného pohybu osob po náhorní planině Krušných hor s možným nebezpečím vyplývající s provozu větrných elektráren. Pozitivní prozatím je, že dotčené obce ještě stále nemají schváleny územní plány s vyznačením lokalit staveb VE. Mimo jiné pracuji jako technik již 25 let pro ČEZ a nemám se i po téhle stránce za co stydět, protože firma ČEZ od roku 1989 udělala maximum pro odsíření, denitrifikaci a polétavý prach elektráren, tudíž i pro faunu a floru Krušných hor. A ztěžují si bohužel pouze lidé, kteří o tom nic neví. Je to stejně jako s fotovoltaikou. Jejich přemíra způsobila zdražení elektřiny, jejichž cenu diktuje stát. ČEZ ale není vlastník fotovoltaik ale stejně za to může protože vyrábi elektřinu....??!! Dnes bohužel více smrdí baráčníci a rádo by podnikatelé v průmyslových zónách. Opět jsem trochu odbočil, ale neodpustil jsem si komentovat výše uvedené komentáře. Je potřebné atakovat i starosty dotčených ostatních obcí, aby se sjednotili proti dikci pár lidí v zastupitelstvech úřadů, které jsme si bohužel zvolili. Ještě odkazy na netu týkající se VE: http://www.krystofovyhamry.cz/soubory/urednideska/KH20110212_pozvanka_na_ver_projednani_VF_KH.pdf Projednávané informace na veřejném zasedání http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_cr&id=ULK690 Informace o všech větrných elektrárnách na Krušných horách – celkem 11 ZP http://tomcat.cenia.cz/eia/view.jsp?pageNumber=1 Za občanské sdružení HHSSK Hornicko historický spolek středního Krušnohoří Ing.Dušan Klíma - předseda spolku

[17]  Vladimír Šťastný, mail

OS Krušno zprovoznilo před několika dny své webové stránky: http://www.oskrusno.estranky.cz/

[18]  Vojtěch Karban, mail

Je velmi smutné, jakým směrem se ubírá tato krásná část naší malé republiky. Horská oblast s krásnou přírodou, možnostmi výletů a zimních radovánek nám postupně zarůstají prázdnými parcelami (v rámci změn ÚP), většinou patřícím někomu ze zastupitelstva. No a k tomu nám již začali plánovat další etapu, větrné parky. Aby však nezůstalo pouze při tom, nakonec ti fešáci vymysleli TRUCK Centrum přímo vedle ptačí rezervace, přitom mají o 10km dále přímo u dálnice prázdný a dlouhodobě nevyužitý brownfield Hrbovice (užín ). Pomalu získávám pocit, že se nám tato krásná krajina brzy promění v něco, co bychom nikdo nechtěl ani nečekal. Co s tím ? Spousta lidí bude zase tvrdit, že se s tím nedá nic dělat, opak je pravdou. Jsem sice na krásném lese tzv. náplava a ne dlouho, přesto mám pocit, že by se s tím mělo něco dělat, stejně jako se nám podařilo s naším OS zablokovat výstavbu obřího nákupního centra v obvodové části Střekov. Nevíte, zabývá li se tímto tématem již nějaké sdružení ? Pokud ano, prosím o kontakt, abych se mohl přidat k případné podpoře a iniciativě....

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA