Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

25. 1. 2007 se rozbíhá projekt Mozaika krušnohorské kultury

přísečnická vodaKoncem ledna 2007 zahájíme práce na projektu Mozaika krušnohorské kultury, který navazuje na Znovuobjevené Krušnohoří.

Co nás a vás tedy čeká?

Od konce března budete moci pracovat s zbrusu novými internetovými stránkami. Každý zaregistrovaný uživatel bude moci vkládat fotografie, zvuky a videa na web. Budete moci lépe komunikovat a psát popisky k fotografiím. Například opravovat nepřesná znění či z defaultních DSC_O134 udělat přesný místopisný název.

Od dubna budu objíždět jednotlivé obce v západním, centrálním i východním Krušhohoří a získávat ke spolupráci obce, sběratele, pamětníky. Sběr materiálu se bude týkat také saské strany. Zajímají mne velmi vaše příběhy, zkušenosti s německými rodáky, s projekty a aktivitami v Krušnohoří. Připomeneme si také slavnou hornickou minulost regionu, která spojuje celé toto pohoří po své délce i šířce.

Pokud tedy víte o nějakém zajímavém osudu, který by se měl objevit v budoucí reprezentativní knize o Krušných horách, určitě se ozvěte. Součástí knihy budou i výpovědi pamětníků.

Diskuse

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA