Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Křest kalendáře Znovuobjeveného Krušnohoří v klubu Paderewski v Karlových Varech

Nealko křest.... ještě nás čekala cesta do Prahy.

V pondělí jsme s Ondrou Matějkou měli nabitý program. V 8:00 jsme absolvovali přednášku na gymnáziu v Greizu. Před zraky unavených a ospalých studentů, kteří z Čech znají akorát vietnamská tržiště jsem snažili vyloudit alespoň jiskřičku zájmu. Nepodařilo se. Koho z nás by zajímalo, proč se na hranicích Německa a Polska propadla nějaká střecha?

Upřímě: na gymnáziu člověk opravdu myslí na jiné věci, moc dobře si to pamatuji. Přednášku jsme ale přežili a jeli vstříc České republice. V Klingenthalu jsme přejeli hranici a upalovali na chatu do Rudného.

Večer od 19:30 probíhala o poznání povedenější akce - křest kalendáře spojený s povídáním o Krušných horách v klubu Paderewski.

Představení kalendářeSešlo se více jak 40 lidí, kteří si poslechli naše povídání. Mezi diváky seděli ale takový znalci hor, že mi bylo trochu trapno, jim něco říkat. Ale program byl takto domluven.

Po skončení povídání, které jsem protáhli na 2 hodiny - omlouváme se :-) - jsme začali rozdávat podpisy a úsměvy a povídali jsme si všemi. Paní Švehlová z NF Klínovec prodala mnoho knih a kalendářů. Nakonec jsme si i trochu ťukli nealko šampaňským.

V půl jedenácté jsme vyrazili na cestu do Prahy.

Akce byla moc hezká, děkujeme Vám moc za krásnou atmosféru a přijetí.

PM

Diskuse

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA