Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Máte možnost si zakoupit první velkoplošné panorama z Klínovce za 4 200 Kč

Panorama na zdi V rámci fotografování Krušných hor se mi podařilo nasnímat krásné pohledy. Někeré můžete vidět v kalendáři. Mnoho jiných se tam vůbec nedostalo. Můžete si je však pořídit jako velkoplošné tisky přímo na vaši zeď.  Do budoucna připravím cca. 10 krušnohorských panormat jako velkoplošné fotografie. Jako první vám nabízím panorama z Klínovce ze dne 28. 10. 2006.

 

Toto panorama s atmosférou přicházející temné fronty si můžete pořídit za 4 200 Kč. Rozměry Kappa desky jsou 170 cm na délku a 52 cm na šířku. Tisk je zalaminovaný polomatným laminem. Fotografie je tak ochráněna proti vlhkosti, nečistotám a UV záření. Deska je velmi lehká a lze ji na zeď přidělat pomocí jednoduchých Kappa příchytek.

Další panormata budu připravovat přímo z vysílače na Klínovci a také z dalších míst Krušnohoří.

Pokud byste měli zájem o panorama, kontaktujte mne prosím. Bude se snažit jej co nejrychleji dodat.

Západní Krušnohoří z Klínovce dne 28. 10. 2006

 

Petr Mikšíček

Mobil: 603 176 395

Email: [email protected]

 

 

 

 

Možná si to ještě pamatujete. Na počasí to byl úžasný den. ........

Vládlo poklidné podzimní počasí plné sluníčka, tepla a oparu, když v sobotu přišla od severozápadu fronta. Celou noc pršelo. Druhý den se však oblačnost roztrhala, foukal silný vítr. Dělaly se nádherné mraky. Viditelnost byla dokonalá. Nad Krušnými horami se fronta rozcupovala a dále do Čech mířily jen ojedinělé mraky a sem tam bouřka. Pro fotografa prostě nádhera.

 

Tehdy jsem to už v 13:00 v Praze opravdu  nemohl vydržet a vyrazil jsem na Klínovec fotografovat.

Jen taktak jsem stihl Klínovec vyfotografovat z Měděnce. Jenže potom přišla veliká frontální oblačnost a Krušné hory utopila ve svém stínu. Zapadající slunce ale ještě stačilo tu frontu podsvítit a ozářit temné mraky. Scéna to byla fantastická. Jako z filmu Pán prstenů kdesi v Mordoru. Akorát bez žádných počítačových triků a na živo. Přímo na Klínovci.

Diskuse

[1]  Mikšíček, mail

Dobrý den paní Švěnčíková, Tak německé nahrávky A. Günthera jsou volně k prodeji, např. na Infocentru Boží Dar. České nahrávky myslím ještě nejsou. Nejsou oficiální překlady. Myslím, že se o to pokouší Petr Rojík z Rotavy s kapelou Heimatchoir. Tolik k tomu. Petr Mikšíček

[2]  Martin Pikora, mail

Dobrý den Pane Mikšíček, jsem jednoznačně fanda vašich aktivit a rád bych se s Vámi podělil o jednu snad zajímavost. Opravuji starý dům ve vesnici horní suchá u nejdku a našel jsem v násypu v podlaze školní sešit dcery pana Mortla který byl původní vlastník chalupy a byl odsunut v 46 roce. v sešitě je popsáno spoustu témat k okolí až k vesnicím přebuz ale hlavně je to unikátní ukázka toho jaká témata se ve škole učila a jakým způsobem byla látka prezentována. Oba moji sousedé mezi sebou dodnes mluví krušnohorským nářečím a nebyli odsunuti jen proto že jejich otcové byli nepostradatelní v místní přádelně. Pane mikšíček rád bych vás kontaktoval ohledně dalších témat mé číslo je 777328806 Pokud budete mít chut a čas ozvěte se. přeji krásný den s pozdravem Martin Pikora

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA