Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

2. ročník Svatováclavského setkání v Ryžovně

Program byl zahájen v pátek 26.9.2008, slavnostním zakončením projektu "Ilustruj si svoji knihu".Projektu se zúčastnilo celkem 9 dětí, které koncem školního roku a počátkem prázdnin malovali obrázky dle četby z knihy A. Wüsta "25 veselých historek z Abertam". Každému z dětí byla předána kniha "25 veselých historek z Abertam" s vlastními ilustracemi, dále každé z dětí obdrželo diplom ilustrovaný p. Pavlem Rakem, a malou sladkou odměnu. Ceny předávali starosta a mistostarostka města Abertamy, společně s předsedou Občanského sdružení Abertamy. Dětem se malování velice líbilo a tato kniha s vlastními ilustracemi je pro ně památkou na celý život. Kdo se v dětském věku může pyšnit vlastnoručně ilustrovanou knihou?
V sobotu 27.9.2008 pokračoval program 2. ročníku Svatováclavského setkání na místě bývalého kostela Sv. Václava v Ryžovně. Program slavnostně zahájil starosta města Boží Dar. Poté si návštěvníci mohli poslechnout úryvky z knihy "25 veselých historek z Abertam" od A. Wüsta čtené v českém a německém jazyce a v abertamském dialektu. Během polední přestávky se přítomní mohli občerstvit ve slavnostním stanu a zde také poslechnout živou hudbu. Po polední přestávce následovala slavnostní Svatováclavská mše, sloužená pod širým nebem. Po Svatováclavské mši program pokračoval opět ve slavnostním stanu přednáškami o Svatém Václavu, zde byla také instalována výstava o minulosti, současnosti a budoucnosti Ryžovny, prezentovány různé knihy o Krušnohoří, písně a zpěvníky od Krušnohorského lidového pěvce Antona Günthera (1876 - 1937) přeložené do českého jazyka. Po zbytek setkání hrála živá hudba.
Počasí po celý den přálo a tak se zde návštěvníci bavili, jak lze mimo jiné vyčíst z kroniky Svatováclavského setkání.
V neděli 28.9.2008 byl 2. ročník Svatováclavského setkání zakončen turistickým výšlapem po nově otevřené naučné stezce A. Wüsta v Abertamech. Zastavení jsou umístěna dle povídek z knihy "25 veselých historek z Abertam". I v tento den počasí velice přálo a tak si všichni účastníci výšlapu mohli užít krásný podzimní den.
Závěrem bychom rádi poděkovali těžce zdravotně postiženému panu Josefu Beerovi z Hřebečné za výrobu modelu kostela Sv. Václava umístěného u mohyly na místě bývalého kostela Sv. Václava v Ryžovně, městu Abertamy, městu Boží Dar, Technickým službám města Abertamy za technickou podporu akce, a pozvat všechny příznivce na 3. ročník Svatováclavského setkání v Ryžovně.

Diskuse

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA