Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Jak dopadl cyklistický týdenní výlet Krušnohořím - Spurensuche?

Jirka Linhart v JeleníAkce začala 20.8. v neděli na Ryžovně. Sešlo se zde 16 lidí z různých koutů země: ústečané, karlovaráci, Pražáci, atd. Také němečtí členové Junge Aktion der Ackermann Gemeinde. Nejstarší člen měl 70 let a nejmladší 16.

Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde: http://www.znovuobjevenekrusnohori.cz/gallery/?g2_itemId=28157

teenagerka Pavla

Zarostlá cesta a alej na HalbmeiluPočasí bylo po celý týden proměnlivé, spíše zamračené a každý den sprchlo. Byli jsme ale odvažná skupina cyklistů, takže jsme jezdili každý den. Nenechali jsme se odradit.

I Antikomplex neví....Občas jsme čelili nepříjemným dotazům, na které jsme nedokázali odpovědět. Přesto jsme mnoha lidem osvětlili, oč jde v pohraničí.

Porada nad knihouV pondělí nás čekal prolog přes Zwittermühl, Halbmeile a Myslivny. Počasí bylo asi nejlepší za celý týden.

Společná fotografie s oberwiesenthalskými punkery

V úterý jsme celodenním deštěm uháněli na Boží Dar, Klínovec, Fichtelberg, Oberwiesenthal a zpět na Boží Dar, kde proběhla diskuze se starostou Horníkem. Velmi zajímavé věci jsme se dozvěděli. Tmou a mlhou jsem potom dojeli až na Ryžovnu. Cestou jsme se také mnohé dozvěděli.

Povídání se starostou Janem Horníkem

Na vlastní nebezpečí....Ve středu jsem vyrazili k dvoudennímu výletu přes Horní Blatnou, Jelení, Chaloupky, Přebuz až na Šindelovou. Krásný rozhled jsme měli z Ptačí hory. Přespali jsme v penzionu Modřinka. Dozvěděli jsme se, že pan "meteorolog" Kovařík z Šindelové si spíše vymýšlí a Šindelová není klimaticky tak unikátní.

Sjezd na Chaloupky

Společná fotografie na PřebuziVe čtvrtek jsme zdolali smrtelný kopec zpět na Přebuz. Zde jsme se posilnili pivem a zelenou. Následovala prohlídka Rolavy a cínového dolu. Další trasa vedla přes restauraci Schauschwemme do Johanngeorgenstadtu. Zde jsme si vyslechli silný a smutný příběh jak města, tak i milého pana Wendla. Následovala hledání hlubin německé duše v Potůčkách a kopec na Ryžovnu.

U cínového dole na Rolavě

Ruce v radonové léčivé vodě v dolu SvornostV pátek nás čekal kulturní i sportovní vrchol pobytu: Jáchymov. Sjeli jsme k radnici, navštívili vrchol Klobouk a sfárali do dolu Rovnost, kde se dodnes čerpá radonová voda pro potřeby lázní. Potom jsme si ještě prohlédli muzeum a královskou mincovnu a tzv. "malthausenské schody" vedoucí do bývalého lágru nad dolem. Potom nás čekalo drastické stoupání až na Ryžovnu. Málem jsme se vypařili. :-)

Někdo se radoval, někdo úpěl....

Bouře nad měsíční krajinou pod zámkem JezeříV sobotu jsme již auty jeli na prohlídku zámku Jezeří a do muzea v Horní Blatné. Večer se potom konala rozlučková bohoslužba v božidarském kostele vedená Msgr. Antonem Otte. Krásná tečka.

Mši vedl msgr. Anthon Otte a ministroval Jirka Podolský

V neděli jsme se rozutekli do oněch zmíněných koutů vlastí spřátelených.

Lidé zde byli milý a celá akce se všem moc libila. Zůstala tesknota....

Přístí rok ale akci jistě zopakujeme na jiném místě.

Matthias Dörr se loučí se životem.....

Diskuse

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA