Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Kadaňské patchworkové dny

O víkendu 14.–15. července se do kadaňského františkánského kláštera sjedou patchworkářky z Čech, Moravy a Německa, aby společně vystavily své práce, ale také aby přímo na místě předvedly své umění. Po oba dva dny tak bude možné v klášterní zahradě shlédnout vystavený patchwork, vidět patchworkářky při práci a případně si i zakoupit originální ruční výrobky. Akci pořádá kadaňský patchworkový klub, jehož členky zde mimo jiné vystaví své květinové quilty (ty byly zatím prezentovány pouze v Praze na letošní mezinárodní výstavě patchworku a quiltu). Kromě jiného si zde také budete moci prohlédnout rekordní patchworkovou deku, registrovanou agenturou Dobrý den v Pelhřimově.
V sobotu si na své přijdou i milovníci zlatého moku, v klášterní zahradě bude totiž tento den probíhat přehlídka minipivovarů, spojená s prodejem i ochutnávkou netradičních piv.
Dvoudenní akce bude zároveň sloužit benefičním účelům, protože část výtěžku se patchworkářky rozhodly věnovat na raně gotický kostelík ve Volyni, nacházející se asi 15 km severozápadně od Kadaně.
V případě nepříznivého počasí se výstava přesune ze zahrad do budovy kláštera.

Malý slovníček:
Patchwork – zvláštní technika sešívání látek, kdy jsou kombinovány jednotlivé, různě barevné kousky látek do geometrických a jiných vzorů; zároveň se tak označují výrobky zhotovené touto technikou (nejčastěji deky, polštáře, ale i kabelky, tašky, oblečení, hračky aj.).
Quilt - prošívaná ozdobná deka, jejíž vrchní díl tvoří barevný, ozdobný vzor, vytvořený patchworkovou technikou.

Diskuse

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA