Česky Deutch

17.5.2009 - Pro budoucnost Krušných hor bez náklaďáků / Aktion Zu(g)kunft Erzgebirge

Gemeinsame Aktion Schienen statt Schwerlast -Straßen
Zum 110. Jubiläum der Bahnstrecke Johanngeorgenstadt – Karlovy Vary / Karlsbad laden die Bürgerinitiative gegen die B93 und der tschechische Verein OBČANÉ ZA KVALITU ŽIVOTA V KRUŠNÝCH HORÁCH /„Bürger für Lebensqualität im Erzgebirge" zu einer gemeinsamen Aktion ein. Start mit der Erzgebirgsbahn individuell ab Zwickau um 9.05 Uhr oder ab Schwarzenberg um 9.56 Uhr am Bahnhof Johanngeorgenstadt 10.25 Uhr symbolische Güterverladung – Aktion zum internationalen Schienengüterverkehr – Abfahrt 10:32 Uhr am Bahnhof Horny Blatna / Platten 10:49 Uhr Empfang durch tschechische Freunde, von da zu Fuß zum Hotel Modra Hvezda / Blauer Stern (am Markt, 500m)
11.30 Uhr Europa Forum „Zu(g)kunft Erzgebirge" – ca. 13.30 Uhr Wanderung zum Blatensky vrch / Plattenberg (ca. 4 km) mit „Europäischem Weitblick" vom Aussichtsturm und individuellem Sonnen-Siesta-Imbiss Rückweg über die berühmte Vlci jamy / Eis- und Wolfspinge (Zugang zu eingefallenem Bergwerk aus dem Mittelalter).
Rückfahrt ab Bahnhof Horny Blatna / Platten: 14:10 Uhr; 15:00 Uhr; 16:04 Uhr; 19:05 Uhr
----------
V neděli 17.5.2009 dopoledne od 10:30 v Horní Blatné pořádá naše sdružení (proti stavbám nových úseků na silnici II/221 Ostrov – Potůčky ve volné přírodě) spolu s německou iniciativou BI-B93 (proti stavbě tranzitní silnice B93n v Německu do Johanngeorgenstadtu) akci k 110.výročí železniční tratě K.Vary – Johanngeorgenstadt - provoz „Krušnohorského Semmeringu“ byl zahájen 15.5.1899.
Akcí s názvem Pro budoucnost Krušných hor bez náklaďáků (oficiální oslavy tratě budou až na podzim 26.9.2009) zahájíme mezinárodní nákladní železniční dopravu naložením symbolického nákladu v Johanngeorgenstadtu, abychom ukázali, že stačí silnici II/221 opravit, nestavět obchvaty, a ponechat přejezd v Potůčkách jen pro vozidla do 3,5 tun, náklady mohou cestovat železnicí.
Po uvítání našich přátel z Německa v Horní Blatné a vyložení symbolického nákladu se přesuneme do sálu hotelu Modrá Hvězda, kde chceme předat podpisy naší petice hejtmanovi KV-kraje nebo jeho zástupci, měli by promluvit i zástupci českých a německých zelených, kteří nás podporují, a zástupci dráhy, ministerstva dopravy a německý poslanec, člen výboru pro dopravu, protože stále nebylo ukončeno mezistátní jednání mezi ČR a SRN o využití silnice II/221 k napojení na novou silnici B93n a pro vytvoření tranzitního silničního koridoru přes hřeben západních Krušných hor.

PROGRAM akce a Pozvánku s dalšími informacemi najdete na naší w-stránce, pro naše sdružení se jedná o vyvrcholení roční činnosti, podpořte nás svojí účastí, případně podpisem PETICE ON LINE:
http://www.blatna-cz.com/sdruzeni/podpisy-online/
Peticí, adresovanou hejtmanovi Karlovarského kraje, chceme dosáhnout toho, aby probíhající jednání mezi ČR a SRN o silnici přes západní hřeben Krušných hor byla uzavřena dohodou o zachování současného přeshraničního silničního spojení Johanngeorgenstadt – Potůčky s omezením průjezdu vozidel pouze do 3,5 tun a tím dosáhnout zrušení stavby obchvatu Horní Blatné a dalších novostaveb na silnici II/221 Potůčky – Ostrov ve volné přírodě Krušných hor proti zájmům místních obyvatel.

Těšíme se na Vaši účast – Eva Chlumská, předsedkyně - Petr Maglia, mluvčí – OBČANÉ ZA KVALITU ŽIVOTA V KRUŠNÝCH HORÁCH

Diskuse

Vložit nový příspěvek

Dieses Projekt wurde aus Mitteln der Europäischen Union im Rahmen der Initiative INTEREG IIIA teilfinanziert.