Česky Deutch

Střípky z činnosti Občanského sdružení Abertamy

Nový rok jsme započali řádnou Valnou hromadou. V únoru jsme pomáhali při zajištění občerstvovací stanice na „Karlově běhu“ (mezinárodní závod v běhu na lyžích). I v březnu jsme pomáhali městu se zajištěním občerstvení na akci „102 let spolku zimních sportů“.

V dubnu nás navštívili členové Spolku přátel města Ostrova, které jsme provedli naším městem, seznámili je s jeho historií i současností. Poté následovala v naší klubovně debata o Abertamech a Ostrově.

V květnu jsme uspořádali na „Den otců“ společně s EZV Breitenbrunn turistický výšlap po Nejdecké Křížové cestě. Výšlap končil na Kukačce, kde bylo občerstvení a malé hudební odpoledne.

Dne 29.5.2010 připravilo Občanské sdružení Abertamy pro své členy i nečleny výlet do Prahy. A co jsme viděli? Nejdříve jsme prošli Josefov (Židovské město) s četnými upomínkami na slavného Golema, dále jsme se „prodrali“ zástupy turistů na Karlův most, ze kterého se nám otevřel krásný pohled na Pražský hrad. A protože jsme chtěli ukázat hostům ze Saska Staroměstský Orloj přesně ve 12 hodin, co nejrychleji jsme se přemístili na Staroměstské náměstí. Po shlédnutí tohoto unikátního představení jsme mohli již pomalejším tempem pokračovat Královskou stezkou na Václavské náměstí, k legendární soše Sv. Václava. Odtud jsme pokračovali na Hlavní nádraží, kde na nás čekal náš autobus, který nás převezl do restaurace „U Trajců“, kde se nás velmi ochotně ujal její personál. Po vydatném obědě nás ještě čekala projížďka lodí po klidné hladině řeky Vltavy. Lodní okruh sahal od slavného Vyšehradu až po Karlův most. Cestou jsme byli svědky události, při níž se ve zdymadle téměř potopil se svojí loďkou neopatrný rybář.
Výlet se všem účastníkům velmi líbil, překvapeni krásou Prahy byli hlavně účastníci ze Saska.

Na Abertamské pouti jsme jako již tradičně ve spolupráci s Plzeňským pivovarem provozovali pivní stan nonstop.

26.6.2010 pořádal náš projektový partner EZV Breitenbrunn u prameniště říčky Černá Bystřice večerní setkání spřátelených spolků. Kolem 19. hod se u prameniště sešlo cca 50 lidí. Ve společné debatě představovali činnost svých spolků a další akce, které budou uskutečňovat v letošním roce. Potvrdila se i nutnost a správnost vzájemné spolupráce. O pohodu našich žaludků a přísun tekutin se postarala grillparta z Breitenbrunnu, kafe a koláče jako již tradičně dodala naše „Lotty“ (Anelotte Schlichting). Hudebně nadaní pak za doprovodu kytary zpívali Krušnohorské písně. Vyvrcholením večera bylo pozorování západu slunce nad Krušnými horami.

Dne 10.7.2010 bude Občanské sdružení slavit 10. let výročí založení Občanského sdružení Abertamy. K této příležitosti byl vydán kalendář, který uceleně mapuje činnost sdružení.

Celoročním projektem je pro letošní rok příprava sbírky pro muzeum rukavičkářství v Abertamech.

Rudolf Löffler
Předseda, OS Abertamy

Diskuse

Vložit nový příspěvek

Dieses Projekt wurde aus Mitteln der Europäischen Union im Rahmen der Initiative INTEREG IIIA teilfinanziert.