Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Výběr toho nejlepšího z letošního Landart setkání v Königsmühle 2016

( 25.10.2016 / Mikšíček ) Vážení přátelé, představuji vám oficiální video z letošního Landart festivalu v Königsmühle. Natáčel tým kolem Martin Strnad z Best Sequence. Stříhal opět Martin Strnad. Díky moc všem za krásné a hodnotné video, které připomíná zdařile ten kouzelný čas na konci léta :-)

Liebe Freunde, ich vorstelle ihnen gerne die Videoarbeit von Martin Strnad und sein Team aus Best Sequence. Es geht um das beste Momente aus diesjähriges Landart Treffen im Königsmühle.
Ich hoffe das diese kurze Film zeigt zur Freude die tollen Augenblicken aus Ende dieses Sommer und kehr uns ein bisschen züruck :-)

Příjemné pokoukání.
celý článek


MARCEBILA SE PROBOUZÍ.... komponované setkání v Háji pod Klínovcem

( 11.1.2016 / Mikšíček ) MARCEBILA SE PROBOUZÍ.... a navždy změní váš vztah ke Krušným horám
Kdy?
17. 1. 2016 od 14:00 v hotelu Star 1 v Háji pod Klínovcem.
Součástí programu bude promítání krátkých filmů a čtení legendy o Marcebile. celý článek


Výběr toho nejzajímavějšího z letošního Land and Art setkání v Králově mlýně

( 17.9.2015 / Mikšíček ) Festival krajinného umění proběhl letos již po čtvrté. V termínu 28. 8. - 30. 8. 2015.
V prostředí zanikající osady se sešlo úhrnem na 500 lidí. Užívat si mohli práci landartistů, řezbářů, hudebníků, básníků, kejklířů, herců, kadeřníků. K dispozici měli krušnohorskou kuchyni a hospůdku s domácími limonádami a koláči. Počasí vyšlo nad očekávání dobře, takže po celý víkend v údolí panovala neobyčejná pohoda a naladění mezi lidmi a krajinou.
Toto video přináší ty nejdůležitější části programu, které byly zachyceny fotoaparáty, kamerami a smartphony. celý článek


Záznam z divadelního představení Cejch v Königsmühle

( 14.9.2015 / Mikšíček ) Se souhlasem režiséra představení Zdeňka Bartoše dáváme všem k dispozici záznam představení Cejch z 30.8. 2015.

celý článekPutovní kadeřnický salón zavítá příští víkend do Königsmühle / Friser salon "An der Grenze" in Königsmühle.

( 21.8.2015 / Mikšíček ) Další velikou atrakcí festivalu bude kadeřnický salón DoKrajin, který kromě zkrášlování vašich nejvyšších partií slouží také jako etnografický experiment a talk show. V našem salónu nemusíte platit, ale musíte vyprávět nějaký osobní, zajímavý příběh, který se týká vás nebo Krušných hor. Pokud uslyšíme, že nemáte co říci, může se stát, že vás propustíme s nedodělanou hlavou. Pozor na to Emotikona smile Celou tuto akci natáčíme na cca. 5 kamer a později sestříháme do podoby Talk show.
Eine weitere Attraktion ist in diesem Jahr der Friseursalon des Vereins DoKrajin, welcher neben der Verschönerung Ihres Kopfes auch als ethnographisches Experiment und Talkshow dient. In diesem Salon müssen Sie nicht mit Geld bezahlen, sondern mit einer persönlichen Geschichte, die Sie und das Erzgebirge beinhaltet. Ist die Geschichte zu zeitig fertig, bleibt auch der Haarschnitt unbeendet. Und Achtung Emotikona smile die ganze Aktion wird mit 5 Kameras gefilmt und im Nachgang zu einer Talkshow zusammengeschnitten.
A kdo se o to celé bude starat?
Profesionální kadeřnice Klára Jindrová z Ostrova
Studenti Dokumentaristiky na ČZU: Filip Nosák, Jana Zychová, Vít Kohout, Jakub Vileta a Sylie Abbásová.
Wer kümmert sich um das Ganze?
die professionelle Friseurin Klára Jindrová aus Ostrov
Filmstudenten für Dokumentation: Filip Nosák, Jana Zychová, Vít Kohout, Jakub Vileta und Sylie Abbásová.
Podívejte se na video z první zastávky krušnohorského Friser Salonu na Cínovci.
Hier gibt es schon einmal ein Video über die erste Station des erzgebirgischen Friseursalons in Cínovec.
https://vimeo.com/134320103 celý článekDivadelní představení Cejch chebského divadla v neděli 30. 8. 2015 přímo v Königsmühle

( 18.8.2015 / Mikšíček ) Jednou z největších událostí letošního festivalu bude divadelní představení Cejch z dílny chebského divadla. Jedná se o "bibli" všech sudetofilů - epos o příchodu a odchodu, krajině, která nesla obrovské drama generací obyvatel. Odehrává se v centrálním Krušnohoří.
Výborná zpráva pro německy slyšící návštěvníky je, že se nám podařilo zajistit čtyřicet párů tlumočnické techniky, takže představení bude simultánně tlumočeno do německého jazyka.
Divadelní představení Cejch naleznete v programu v neděli 30.8. od 18:00. celý článek


Pozvánka na 4. Land and Art setkání Königsmühle 2015

( 18.8.2015 / Mikšíček ) Zveme vás na mezinárodní a multižánrové Land and Artové setkání v krajině Krušných hor. Program je určený pro konzumenty umění i pro tvůrce. S maximální péčí jsme program tvořili tak, aby si na své přišli jak česky, tak německy mluvící návštěvníci. Od pátku 28. 8. do neděle večer 30. 8. 2015. Projekt podpořil Česko-německý fond budoucnosti. Těšíme se na vás. celý článek


Vernisáž uměleckých instalací projektu Nad Krajinami - AnRandungen

( 9.7.2015 / Mikšíček ) Zveme vás na vernisáž uměleckých instalací třech českých a třech německých tvůrců 25.7. 2015 na Zinnwaldu a Cínovci. Mnohá tajemství budou odhalena :-)

Projekt podpořil Česko-německý fond Budoucnosti celý článek


Další články z archivu

Aktuality

9.2.2015 - Nekrolog

Po krátkém pobytu v nemocnici zemřel 14. ledna 2015 Erich Sandner. Narodil se 28. září 1925 v Bernově u Nejdku poblíž Karlových Varů. Po vysídlení do Augsburgu v roce 1946 se jako i mnozí další vysídlenci z Nejdku nakonec usadil v Göggingenu poblíž Augsburgu. Velmi brzy se tam začal starat o potřeby „vyhnanců“. A nezůstalo jenom při tom, protože se Nejdečané v rozvíjejícím se Göggingenu začali angažovat nejen ve sdruženích ve prospěch dělníků, přátel přírody a v pěveckých sborech, ale zapojili se aktivně i do komunální politiky.

24.1.2015 - Pamětní deska J. W. Goethe v Nejdku

Viz: https://www.youtube.com/watch?v=4Xyq01quW58

4.11.2014 - Další data představení knihy Waldgang od Petra Mikšíčka

19. 11. - Thermalbad Wiesenbad - Im Obergeschoss der Kurparkhalle 25. 11. - Kinosaal im Marienberg ab 19:00 27. 11. - Die Grünen Bürger Büro im Schwarzenberg, ab 19:00 6. 12. - EUROPE DIRECT - Informationszentrum, Annaberg, ab 18:00

17.10.2014 - V sobotu 18. 10. od 17:00 přednáška Znovuobjevné Krušnohoří

V Rájci u Nejdku od 17:00 proběhne přednáška Petra Mikšíčka k dějinám Krušnohoří. Na místě můžete zakoupit knihy a kalendáře. Naleznete nás v místní hospodě.

Archív aktualit

Nové články

Nové položky v galerii

Ukázky z fotogalerie

Poslední komentáře

Hlasování

Jak se díváte na nově postavené větrné elektrárny ve Fojtovicích?

Statistiky

Počet lidí online: 0

Počet uživatelů online: 0

Počet návštěv dnes: 60

Počet návštěv za týden: 5485