Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Hana a Werner Klenotovi z Výsluní: Získat a opravit kostel za 10 mil. korun jsme byli schopni, ale má to vůbec cenu, když tu všude kolem bude stát přes sto větrných elektráren?

Manželé Klenotovi představují to bohatství, které se jediné do Krušných hor může vrátit. Všechna ostatní bohatství jsou již vytěžena. Renesanční osobnosti, schopné se vyjdařovat k veřejným záležitostem, kteří se nebojí jít proti větru a do sporu s místními zastupiteli, jsou potřeba v tomto vykořeněném regionu jako sůl. Zdejší lidé potřebují silný příklad a vzor, aby se pohnuli z místa a zaujali postoj.

Manželé Klenotovi jako jedni z mála nepotřebují 150 větrných elektráren v okolí Výsluní vidět, aby zjistili, že to není nic hezkého. Proto otevřeně již nějakou dobu protestují proti jejich výstavbě.

A v této věci nejsou nováčky. Spolupodíleli se na získávání peněz v rámci sbírky Nadačního fondu kostela Sv. Václava. Společně tak získali 10 miliónů korun na opravu kostela, který zapálili nepozorné děti v devadesátých letech. V této akci jim vůbec nepomohli rodáci, protože říkali, že když jsme si to sami zapálili, tak ať si to sami opravíme. Kostel má novou omítku a střechu a organizují se zde kulturní akce. Natáčí se zde filmy a videoklipy - např. Rammstein.

Doufáme, že manželé Klenotovi nepřejde nadšení a nedostěhují se znovu zpět do Chomutova, odkud na hřeben Krušných hor přišli. Krušné hory by byly zase o hodně chudší....

Představení. Příchod na Výsluní. Boj s větrnými elektrárnami. 83 větrníků v okolí. Zdravotní problémy. Nejistota.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Jak se za posledních 20 let Krušné hory proměnily?

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Příběh a obnova kostela Sv. Václava - chrámu Krušnohoří. Stojí zde omylem nebo ne?

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Diskuse

[1]  Luboš J., mail

Zajímavý. Dost věcí jsou pro mě nový a šokující, hlavně tedy ohledně větrného parku.

[2]  Milan Choutka, mail

Dobrý den, hrozně moc manželům Klenotovím fandím a pokud budu nějak moci,tak pomohu,výstavba větrných elektráren nikomu neprozpívá,ani lidem ani přírodě a té v Krušných hoprách,které již hodně utrpěly tuplem ne,v psledních letech se začala příroda v této oblasti hodně zlepšovat,jezdím do těchto míst na chalupu již 25 let a nikdy v minulosti zde borůvky a pravé hříbky nerostly,dnes již ano a když tyto hory začnou vzkvétat (hlavně odsířením elektráren)a lidé mohou využívat krásné přírody,najdou se v tomto státě firmi podporované státem,kterým záleží hlavně na penězích (o nic jiného nejde)na úkor krajiny,neboť vzhled vzhled hor je součástí jejich bohatstvcí i kvality.To co se provádí z výstavbou vtrných elektráren na hřebenech Krušných hor ,je alarmující,hrozné,neodpustitelné a bylo by na snadě vést osoby který toto připustili k zodpovědnosti. S pozdravem Milan Choutka

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA