Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Jitka Gavdunová - Město Vejprty čeká rozkvět

Paní starostka města Vejprty je energická dáma, která řídí město již pátý rok. Do Vejprt si zajela kdysi na lyže a už zde zůstala, protože zde potkala budoucího manžela. Rozhodla se odejít z Prahy právě sem. Nikdy svého rozhodnutí nelitovala. Svým rozhledem a přesahem v dnešní době pomáhá formovat zpět tvář Vejprt, postižených demografickým a ekonomickým úpadkem devadesátých let. Z města s 13 000 obyvateli na konci 2. světové války je dnes maloměsto s 3500 obyvateli. Mnoho domům se muselo zbourat nebo "sanovat", jak nazívají Němci jejich drasticé úpravy měst v Sasku. Z největší puškárny Rakouska - Uherska se stalo proviční město na hranici.

V dnešní době ale očekávají Vejprty ekonomický boom a také návrat bývalých obyvatel, kteří v devadesátých letech z města odešli. Plní se byty i městská kasa. Funguje již rok hraniční přechod pro motoristy do Bärensteinu. Ve městě vznikjí obchody, sportovní zařízení, stezky pro lyžaře, vleky. Okolní krásná příroda láka k návštěvě.

Představení paní starostky.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Jak se proměnilo město Vejprty během 25 let kdy je paní Gavdunová obyvatelkou Verjprt. Negativa po roce 1990.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Jak se město Vejprty vyrovnávalo s porevolučním dluhem a jak se dostalo ze dna a nyní již začíná prosperovat

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Demografický úpadek devadesátých let. Bourání prázdných domů. Oprava hodnotných domů. Nové investice. Likvidace vlakového spojení.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Jak městu prospělo otevření hraničního přechodu. Jak se zvýšil obrat ve městě. Jaké dlaší strategie vývoje máte.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Diskuse

[1]  neznamá, mail

Velmi šikovná paní starostka.

[2]  vejprtak, mail

super paní starostka,jinou si snad vejprty ani nemohly přat.Za jeji volebni obdobi,zacelo mesto jen vzkvetat.

[3]  J.Š, mail

Všichni občané ve Vejprtech můžou bejt rádi,že město má takovou starostku,jaka je p.Gavdunova....

[4]  chalupar, mail

to ano klobuk dolu pred p. starostkou.+ jsem ve vejprtech 7let .a pripada mi ze p.starostka zaklada nefalsovana romska geta, kazdopadne dobra reklama to neni,,,,,, docela se bojime

[5]  rence, mail

enegetická to ano až velmi,názory lidí jí ale moc nezajímají a pokud by jí někdo zastínil nevědomky ,tak se ho raději zbaví pokud není po jejím

[6]  jindas, mail

mno hlavne by to chtelo skatepark aby furt lidi nenadavaly ze delame bordel !!

[7]  trek, mail

myslim ze kvuli oziveni mesta a prilakani investoru uz tak prazdneho mest namesti .by chtelo udelat plavecky bazen ,nebo tak ..treba v bejvalem vlak nadrazi........

[8]  Ondřej, mail

Dobrý den mám prosbu,potřeboval bych nějaký kontakt na pí. starostku. Jde o velmi naléhavou věc. Děkuji

[9]  :))), mail

fandím Vám,jste nejlepší starostka kterou vejprty maji,jen tak dal,držim palce,a věřím že Vy to město někam dotáhnete,děkujeme moc,co pro nas obyvatele mesta vejprty dělate,jste proste super.

[10]  , mail

Bylo by to krásný, kdyby město mělo zisk z městské benzínky u přechodu. Takhle nechala paní starostka většinu zisků z celého bývalého vojenského pozemku firmě, kterou ovládá bývalý senátor Novák z Chomutova a to na padesát let. Z této paní zlatokopky je mi na blití.

[11]  , mail

Nutno dodat, že paní starostka nemá na starost jen Vejprty, ale také obce, které k nim patří jako České Hamry, Černý Potok, Nové Zvolání..... a tam se za posledních 20let neudělalo nic.

[12]  , mail

Gratuluji k novuzvolení paní starostko,a držim palce,aby Vas nepřešla chuť ke zvelebování města Vejprty,protože doposud jste udělala z Vejprt opavdu hezké město,tak jen tak dál,a věřím Vám,že Vejprty pod Vašim vedením,budou jednou město opravdu výstavní,a smekáme před Vámi.

[13]  Aleš, mail

Přeji p.starostce ať jí její píle vydrží!Jen musím trochu doplnit její neúplnou představu o fungování železnice v naší republice.Tratě,čili síť a některé budovy patří státu prostřednictvím státní firmy Správa železniční dopravní cesty(SŽDC),která mimo jejich údržby vypracovává i jízdní řády a přiděluje kapacitu jednotlivým dopravcům dle požadavků na kterých tratích chtějí jezdit.Tratě tedy rozhodně nepatří ČD.ČD(akciová společnost vlastněná státem) jsou jen jedním z dopravců podnikajících dopravu po kolejích.S jakou cenovou politikou bylo řečeno..Jistě by bylo např.na víkendový provoz do hor možno oslovit i jiné dopravce,kteří by službu prováděli i levněji..

[14]  vejprťáci, mail

Je zajímavé číst tyto příspěvky. Musím souhlasit s příspěvkem remce. Pí.starostka nestrpí názor druhých,zejména v případě když bude ten názor konstruktivnější než její. A její přívrženci v radě a zastupitelstvu města? Nezbývá jim nic jiného než přikyvovat,protože jsou personálně spojeni s městem a velice dobře si brání svá teplá místečka (za ty prachy,proč ne?). Je smutné,že horské město jako Vejprty nemá např. spojení (skibus) s blízkým Klínovcem,nebo že chybí běžecké stopy,bazén či koupaliště apod.,že zimní údržba vázne protože městu chybí technika a koncepce.Zato máme "vybetonované" náměstí,budeme mít náměstí s Bätensteinem,zateplené,ale na bydlení drahé domy a některé nedokončené projekty (stará pošta) nebo naprosto starou a nevyhovující infrastrukturu(vodovod a kanalizaci).Po příjezdu do Vejprt se nemohu zbavit dojmu,že se jedná o potěmkynovu vesnici.

[15]  Honza, mail

Nejlepsi pani starostka, asi na stejne urovni jako velevazeny pan starosta Pok :-D Zdravim do vidlakova!

[16]  Taky Vejprtak, mail

tady přece nejde o blaho obyvatel Vejprt, ale o blaho pí.starostky,,

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA