Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Ralf Fischer - Dlouholetý starosta souměstí Breitenbrunn a Rittersgrün.

Pan starosta již 18 let starostuje nejmalebnějšímu koutu saského Krušnohoří. Svým vzhledem se nejvíce podobá české straně hor. Hluboká údolí, výrazné vrcholy a krásné pastviny okolo. Vyhlídky, krásné trasy pro Nordic walking, pro běžkaře. Krajina v okolí těchto městeček je opravdovým klenotem Krušnohoří.

Uvědomuje si to pan starosta? Ví, jak ochránit tento kout? Pustí do regionu bussinesmany s větrníky? Zdá se, že v těchto otázkách má pan starosta jasno.

Přes všechnu okolní krásu, ale i zde negativně zapůsobila zběsile rychlá transformace východního Německa na sjednocené Německo. Nezaměstnanost, krach místních podniků a odchod mladých lidí. S tím vším zde bojují. Dnes zde ale působí mnoho škol, jedna vysoká škola také dětský klub Waldameisen - Lesní mravenci. Tito pilní lidičkové se od mala učí, jak pečovat o lesy, louky, zvířata a domy tady v Krušnohoří. Snad tito lidé také neodejdou a spojí svůj osud jen a jen s Krušnými horami.

Mají zde veliký vzor v Erzgebirgvereinu, který dnes řídí Klaus Franke. Šikovný člověk, který zahájil intenzivní spolupráci např. s občanským sdružením Abertamy. Výsledek jejich spolupráce můžete vidět na místě bývalého kostela na Ryžovně.

Představení starosty. Původ. Politická příslušnost. Sedmnáct let v úřadě. Vytvoření superobce Breitenbrunn. Veliké instutuce v obci. Sporotní komplex Rabenberg.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Jaký byl vývoj regionu v okolí Breitenbrunnu. jaké zlomy zde nastaly. Nebo nenastaly žádné a vývoj byl poklidny.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

O českém a saském Halbmeil. O klimatu v Breitenbrunnu. Znají zde českou inverzi?

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Diskuse

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA