Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Jan Zdiarský: Jak a proč spadlo letadlo 11. 9. 1944 do budovy školy v Kovářské.

Jan Zdiarský je jedním ze zakladatelů muzea letecké bitvy nad Krušnohořím v Kovářské. Naleznete zde veliké množství artefaktů této památné bitvy v nebesích. Nejsou to jen nalezené střípky, ale také poctivě vykopané předměty z celého centrálního Krušnohoří na české i saské straně.

Pan Zdiarský má obrovské znalosti ohledně lidských osudů jednotlivých letců bitvy a zná veškeré podrobnosti této akce.

Společně s městem Kovářská pořádá pravidelná setkání na Kovařské u příležitosti výročí bitvy. Setkávají se zde jak letci z USA tak i z Německa. Je to pravidelně veliká událost pro Kovářskou.

Bitva nad Kovářskou 11.9.1944. Vypráví Jan Zdiarský.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

 

Diskuse

[1]  Jan Lisý, Ostrov, mail

Mail pro pana Zdiarského či někoho z Muzea letecké bitvy nad Kovářskou. Využívám této možnosti jak se pokusit kontaktovat někoho, kdo má o situaci nad Krušnými horami za války jakékoli poznatky. Sháním informace o Větrném vrchu u Ostrova (cca 2km jižně), kde údajně za 2. světlové války měla být pozorovatelna a hláska Luftschutze a snad i flaky. Zatím mám jen kusé informace. Byl jsem odkázán na knížku "Poslední nálet", kde by někaké informace měly snad být, ale ani v knihovně ani v obchodě jsem neuspěl, údajně nikde v ČR knížka není. Prý kdybych znal autora či nakladatele. Prosdím o jakékoli informace k Větrnému vrchu, znáte-li, či k uvedené knížce či odkaz na jiné prameny, vše se hodí. Mimo jiné chceme stavět na Větrném vrchu rozhlednu, potřebujeme tedy i proto jakékoli informace o tomto místě. Mě osobně zajímají i další informace o luftwafe a obraně v Poohří. Díky Jan Lisý, Ostrov tel. 732 926 156 nebo 355 336 336 mail: [email protected] předseda přípravného výboru Sdružení rozhledna

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA