Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Neudeker Heimatbrief - pro lepší hledání v obsahu čísel byl zveřejněn index textů o všech obcích z okresu.

V rámci projektu Mozaika krušnohorské kultury jsme zdigitalizovali všechny ročníky Neudecker Heimatbrief. Od roku 1948, který byl ještě ručně tištěn až po rok 1998.

Naskenovaný Neudecker Heimatbrief naleznete v sekci Fotogalerie/Naskenované písemné prameny.

V sekci Písemnosti v levém zeleném menu naleznete záložku Neudeker Heimatbreif, kde si můžete vyhledat Svazek, číslo časopisu a stránku, na které se nachází člának z místa, které Vás zajíma. Nejlépe podle čísla časopisu a ročníku potom můžete hledat ve fotogalerii v naskenovaných Heimatbriefech. Tento index pro stránky www.znkr.cz zajistil pan Miroslav Holeček z Nejdku.

Pokud Vás zajímají vzpomínky na tuto oblast, názory sudetoněmecké skupiny rodáků, můžete na těchto stránkách využít unikátní digitální sbírky materiálů k tomuto bývalému okresu.
PM

Diskuse

[1]  Ing. Emil Slováček, mail

Zdravím zejména Miroslava Holečka a samozřejmě i jeho tátu Ing. Mirosla Holečka. Na Nejdek rád vzpomínám, jelikož jsme tam s mojí ženou Yvonou a Martinem prožili 33 let. Nějak se neumím dostat k těm textům časopisu. Když mi poradíte a tím se i ozvete, budu velice rád, jelikož už 14 let nebydlíme v Nejdku ale ve Valašských Kloboukách. Internetové spojení i přes Skype mám jen s Rostisťou Přikrylem a telefonicky s Ing Janem Di Virgiliem. Zdravím Vás z Val. Klobouk, Emil.

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA