Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Antonín Herzán: Majitel příjemného horského hotelu Lesná, který si hned oblíbíte.

Lesná je místo které je v mnoha ohledech unikátní. Je to bývalá obec - dnes samota - která se rozkládá úplně na vrcholu hřebene Krušných hor ve výšce 910 m n.m. Ačkoliv jsou Krušné hory velmi zploštělým pohořím a na jeho hřebeni nenejdete ostré štíty a pohledy, které by Vám přinesly závrať, tak lokace horského hotelu Lesná podobný pocit vyvolává. Jste úplně nahoře na vším okolím a pod vámi zejí v hloubce 700 metrů podkrušnohorská města a obce. Cesta z Lesné na Pyšnou skutečně evokuje prudké sestupy z mnohem divočejších hor. Možná i proto se zde každý rok organizuje závod ve výstupu s nákladem připomínajícím život a úděl šerpů. Přímo od hotelu či z nedalekých tajemných skal můžete sledovat jedinečný východ či západ slunce a celý hřeben Krušných hor.

Antonín Herzán se v roce 2000 ujal úkolu zvelebit nevýrazný hotel a učinit jej mnohem kvalitnějším. Dnes, po osmi letech práce lze říci, že kvalita a nálada hotelu dohnala potenciál a krásy okolních hor a vzniklo zde tak v středních a východních Krušných horách unikátní místo pro pobyt. Rozhodně zde nemáte pocit, že jste se nedopatřením ocitli zpět v sedmdesátých letech, ale cítíte přátelské prolnutí tradiční historie a nadějné současnosti. Zkrátka prostředí, které má styl a vkus.Více na internetových stránkách hotelu.

Hotel a okolí Vám nabídne stylové ubytování a to ještě velmi levné. Výbornou kuchyni, která ihned dostane Vaše chuťové buňky. Využít můžete hřiště pro tatínky, maminky i děti. V blízkém apartmánovém domě je možnost ubytování pro větší skupiny v soukromí a dokonce můžete využít saunu. Organizují se zde fotografické workshopy, studujní pobyty, svatby... V zimě zde udržují každý den běžeckou stopu. Využít můžete i vleků a sjezdovky na Pyšné. Pan Herzán Vás potom na skůtru vytáhne až zpět k hotelu :-) V létě jsou zde ideální terény na kolo. No, nebudu ale prozrazovat vše. Však si ten rozhovor poslechněte a hned budete vědět kam příště zavítat :-)

Jinak pan Herzán se snaží rekonstruovat i původní osídlení Lesné. Vystavět zde chce kapličku - kopii té původní a také tradiční krušnohorský dům, který by hostil expozici o životě horalů na přelomu 19. a 20. století.
A i to není vše, ale více již v rozhovoru.


Představení. Krušnohorský původ. Lesy a zvěř. Zakoupení hotelu Lesná v roce 2000.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Rodinné krušnohorské kořeny. V čem jsou Krušné hory unikátní?

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Historie osídlení na Lesné. Nové projekty připomínající lidské žití zde. Muzeum. Kaplička. Rozhledna a další.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Jak vznikl mikroregion Lesenská pláň. Spolupráci s obcemi a místními lidmi. Vytváření komunity nadšenců. Rozvoj regionu na bázi turistiky a vzdělávání.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Jaké služby pro turisty nabízí hotel Lesná. Ubytování. Upravované běžecké stopy. Hřiště osvětlené. Apartmán. Sauna a mnoho dalšího.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Partneři a spolupracovníci Horského hotelu Lesná.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Konkrétní informace pro návštěvníky. Ceny ubytování. Kvalita kuchyně. Typy ubytování. Hřiště. Lanovky. Sjezdovky. Atd.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Diskuse

[1]  Lišák, mail

Na Lesné jsem se ženil a každý prosinec zde z dětmi trávím víkend.Můžu jenom doporučit.Tondovi držím palce v jeho projektech a věřím,že je dotáhne do zdárného konce.

[2]  Roman Hanzal, mail

Na Lesnou jezdím na kole a to dost často.Vždy mě potěší příjemné prostředí a vynikající kuchyně.Jen tak dál,Tondo.

[3]  hana, mail

Mam zajem o vaší praci mužete mi dat vědět ,ptam se na praci uklízečky ,předem děkuji paní ,hana.

[4]  alena gorobažiu, mail

dobrý den jmenuji se alena je mi 49let a mám zájem se angažovat o post pomoc síly či pokojské jsem nyní na Hotelu Helikar již 3měsíce je to na hradě KOST kde má sezonní práce končí a tak se snažím najít novou práci doufám že se mi ozvete moc děkuji

[5]  Zdeněk Š., mail

Dobrý den.Vše jsem si vyslechnul a moc držím palečky,aby vše vyšlo.Dnes jsem se byl ucházet o práci u Vás.Tak možná...spolupracovník Zdeněk.Určitě bych v mnohém přiložil ruce k dílu. S pozdravem Zdeno.17.10.2009

[6]  Jan, mail

Poslední dobou se strašně zhoršila kvalita jídla a o obsluze ani nemluvím. Není to, co to bývalo! Škoda.

[7]  Thomas L. Koppe, mail

Dem letzten Kommentar von Jan muss ich leider zustimmen. Gruß Langi

[8]  Miroslava Homolová, mail

Na Lesné jsem prožila kus dětství. Znám dobře dnešní Horský hotel Lesná ještě v době kdy patřil Elektrárně Komořany jako podniková chata a jejími správci byli manželé Kalousovi.Bylo to na začátku 60.let 20 století. Můj tatínek byl v letech 1960-1963 vedoucím nedalekého rekreačního střediska dolu M.Koněv, maminka kuchařka a pokojská v jedné osobě, spolu s nimi tam byla i má 4letá sestřička . Protože v zimě se velmi často stávalo, že Lesná byla zavátá a nedalo se odtamtud nikam dostat a v mém případsě ani do školy, byla jsem přes týden u tety v Libkovicích (dnes zaniklá obec Mostecka). Jediným spolehlivým dopravním prostředkem byli tehdy koně se sáněmi, které měli Kalousovi a opak náš nejbližší soused. Můj tatínek měl na své chatě přidělen služební automobil zn.Sedan.V sobotu když jsem přijížděla za rodiči na víkend, tak tatínek pro mě jezdil tímto automobilem do Nové Vsi k autobusu a kolikrát nás cestou zpět překvapila obrovská vánice a zapadli jsme. Pomoc žádná jen pěšky dojít pro ty koně.Inu život na Lesné ,tehdy jsme říkali na Ládunku, byl drsný , ale krásný! Sem tam se jedu s rodinou podívat na Lesnou a zavítám i do Vašeho hotelu, který je velmi krásně zveleben. Přeji Vám milé hosty a úspěch ve Vašem podnikání. Miroslava Homolová, Chomutov

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA