Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Vernisáž výstavy Zmizelé Sudety na zámku v Klášterci nad Ohří dne 29. 2. od 17:00

O.S. Antikomplex v říjnu 2004 na první vernisáži německo-polské verze výstavy. Zleva: Petr Mikšíček, Ondřej Matějka a Matěj Spurný.

V pátek 29. 2. se na zámku v Klášterci představí výstava o.s. Antikomplex Zmizelé Sudety, která byla předobrazem pro výstavu Znovuobjevené Krušnohoří.

Tato výstava mapuje 10 regionů z celého česko-německého pohraničí a na fotodvojicích ukazuje, jak se jednotlivé regiony měnily. Výstava zde zůstane do konce března 2008.

Součástí programu bude promítání fotografií a diskuze na téma Osidlování pohraničí po roce 1945.
Přijďte přispět se svými vzpomínkami či podiskutovat.

Diskuse

[1]  Jan Kraus, mail

Je konecne take na case,jiste ale hystoricky pozde,aby se opravdu po pravde napsala skutecna pravda o pohranici jako takovem!Drive zde zili pohromade spousta lidi ruznych narodnosti,mensin,vyznani v mirovem souziti,kterouto skutecnost brutalne rozvratily dve diktatury:prvne hnede a druha ruda!Je na case po 30 letech pohrbit nacionalni sovinismus,at jiz cesky ci nemecky akonecne zit tak,jako drive: bez nenavisti ve spolecne oblasti krusnohori!narodil jsem se v Klasterci nad Ohri,ziji nyny v Bavorsku,kam bylo odsunuto rudym terorem pres 3 miliony lidi.Ziji zde z jednoducheho duvodu:jsem byvalym politickym veznem komunisticke diktatury!Dnes je mi jiz 69 let a kazdy i ve stari vzpomina na sve rodna mista.Tak take ja,ale uz bych v techto mistech v Cechach nechtel zit,spachana krivda je stale viditelna a stale boli,byt po leta bezpravne a nevinne veznen v komunisrtickych veznicich a pracovnich taborech!Nejlepsi leta mladeho muze,mezi 23-28 lety jsou nenavratitelne ztracene a nenahraditelne!I dnes se nachazi v tomto meste mnoho lidi,kteri mne nenavidi jenom kvuli tomu ze se rika skutecnost jaka opravdu byla.Mnoho lidi ji nemohou ani dnes snest!I pres krivdy na mne spachane,se jiz nyni zridka podivam do Klasterce nad Ohri.Z matciny strany rodina Schreinerova,jejimz jsem take poslednim potomkem,se postarala o historii mesta v minulosti.tento rod zil po staleti v Klasterci,tedy v Klösterle an der Eger!Je ale skoda,ze se jeste mnoho Cechu chova v dnesni dobe agresivne vuci lidem,kteri mluvi cesky a ziji v Nemecku!Je to skoda.Preji prijemny den,27.07.2020-Jan Kraus

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA