Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Jak dopadl cyklistický týdenní výlet Krušnohořím - Spurensuche?

Jirka Linhart v JeleníAkce začala 20.8. v neděli na Ryžovně. Sešlo se zde 16 lidí z různých koutů země: ústečané, karlovaráci, Pražáci, atd. Také němečtí členové Junge Aktion der Ackermann Gemeinde. Nejstarší člen měl 70 let a nejmladší 16.

Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde: http://www.znovuobjevenekrusnohori.cz/gallery/?g2_itemId=28157

teenagerka Pavla

Zarostlá cesta a alej na HalbmeiluPočasí bylo po celý týden proměnlivé, spíše zamračené a každý den sprchlo. Byli jsme ale odvažná skupina cyklistů, takže jsme jezdili každý den. Nenechali jsme se odradit.

I Antikomplex neví....Občas jsme čelili nepříjemným dotazům, na které jsme nedokázali odpovědět. Přesto jsme mnoha lidem osvětlili, oč jde v pohraničí.

Porada nad knihouV pondělí nás čekal prolog přes Zwittermühl, Halbmeile a Myslivny. Počasí bylo asi nejlepší za celý týden.

Společná fotografie s oberwiesenthalskými punkery

V úterý jsme celodenním deštěm uháněli na Boží Dar, Klínovec, Fichtelberg, Oberwiesenthal a zpět na Boží Dar, kde proběhla diskuze se starostou Horníkem. Velmi zajímavé věci jsme se dozvěděli. Tmou a mlhou jsem potom dojeli až na Ryžovnu. Cestou jsme se také mnohé dozvěděli.

Povídání se starostou Janem Horníkem

Na vlastní nebezpečí....Ve středu jsem vyrazili k dvoudennímu výletu přes Horní Blatnou, Jelení, Chaloupky, Přebuz až na Šindelovou. Krásný rozhled jsme měli z Ptačí hory. Přespali jsme v penzionu Modřinka. Dozvěděli jsme se, že pan "meteorolog" Kovařík z Šindelové si spíše vymýšlí a Šindelová není klimaticky tak unikátní.

Sjezd na Chaloupky

Společná fotografie na PřebuziVe čtvrtek jsme zdolali smrtelný kopec zpět na Přebuz. Zde jsme se posilnili pivem a zelenou. Následovala prohlídka Rolavy a cínového dolu. Další trasa vedla přes restauraci Schauschwemme do Johanngeorgenstadtu. Zde jsme si vyslechli silný a smutný příběh jak města, tak i milého pana Wendla. Následovala hledání hlubin německé duše v Potůčkách a kopec na Ryžovnu.

U cínového dole na Rolavě

Ruce v radonové léčivé vodě v dolu SvornostV pátek nás čekal kulturní i sportovní vrchol pobytu: Jáchymov. Sjeli jsme k radnici, navštívili vrchol Klobouk a sfárali do dolu Rovnost, kde se dodnes čerpá radonová voda pro potřeby lázní. Potom jsme si ještě prohlédli muzeum a královskou mincovnu a tzv. "malthausenské schody" vedoucí do bývalého lágru nad dolem. Potom nás čekalo drastické stoupání až na Ryžovnu. Málem jsme se vypařili. :-)

Někdo se radoval, někdo úpěl....

Bouře nad měsíční krajinou pod zámkem JezeříV sobotu jsme již auty jeli na prohlídku zámku Jezeří a do muzea v Horní Blatné. Večer se potom konala rozlučková bohoslužba v božidarském kostele vedená Msgr. Antonem Otte. Krásná tečka.

Mši vedl msgr. Anthon Otte a ministroval Jirka Podolský

V neděli jsme se rozutekli do oněch zmíněných koutů vlastí spřátelených.

Lidé zde byli milý a celá akce se všem moc libila. Zůstala tesknota....

Přístí rok ale akci jistě zopakujeme na jiném místě.

Matthias Dörr se loučí se životem.....

Diskuse

[1]  janbratan, mail

To je super! My jsme byli teď nedávno tu https://www.honourandgrace.com/cs/ a byli jsme nadšení z okolních cyklo podmínek. Super.

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA