Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Trio žáků z Krupky složilo krásnou krušnohorskou písničku. Poslechněte si ji.

Při slavnostním otevření Naučné stezky na Předním Cínovci v září 2009 mne zaujalo citlivé a přitom odvážné zhudebnění básničky o Krušných horách. Živé provedení přímo v podzimní krajině na Cínovci působilo jako živá voda v jinak opuštěném kraji. Protože mi přišlo důležité tuto vyvedenou písničku předat dál, poprosil jsem jejich učitele dějepisu Martina Raka, jestli by bylo možné ji nahrát. Společně si to vzali k srdci a krušnohorská písnička je na světě.
Můžete si ji pustit zde:

Díky moc všech třem za jejich zdařilo interpretaci Krušnohoří. Přejme si, aby Krušné hory inspirovaly mladé básníky, spisovatele a písničkáře i nadále. Krušné hory si zaslouží své pěvce či skupiny, jako je tomu např. s kapelou Priessnitz v Jeseníkách.

K zobrazení této položky je potřeba mít nainstalovaný Flash Player.

Trio tvoří:
Mikuláš Valdman - kytatra, zpěv
Michaela Vlachová - text, zpěv
Martina Watzková - klarinet, zpěv

Žáci Základní školy přo Biskupském Gymnáziu Bohosudov v Krupce si rádi ve volných chvílích skládají vlastní písničky. Je jim 14 let a již umí zhudebnit a otextovat vlastní básnickou tvorbu. Působí ve školním dramatickém kroužku, všichni hrají na hudební nástroj. První velký úspěch měli se svojí tvorbou již minulý rok, když sklidili největší aplaus za původní tvorbu na vánoční školní besídce. Pro projekt Přední Cínovec, ve které působili i jako řádní účastníci, rádi přispěli i touto písní, kterou skvěle vystihli ve zkratce ducha našich hor.
Mikuláš je skaut a jezdí na koni, Martina se bude chtít profesionálně věnovět hře na klarinet a klavír, Míša skladbě básní a jejich zhudebněním.

Diskuse

[1]  Boudy, mail

tak tohle žeru!

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA