Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Krušné hory postihla další lesní kalamita - ledem polámané stromy

Od pondělí 2. 11. do středy 4. 11. vládlo ve středním a východním Krušnohoří prazvláštní počasí. Prochlazená zem a stromy, na které napadl v nejvyšších polohách sníh, začala vlivem deště silně namrzat. Vytvořily se obrovské souvislé ledové krunýře. V nejvyšších polohách obalil led i sníh na větvích. Pod značnou tíhou ledu se začaly stromy ohýbat a i praskat. V západním Krušnohoří k tomu např. vůbec nedošlo, zde teplota neklesla pod nulu.

Ačkoliv tato scenerie byla velmi fotogenická, tak spoušť, kterou led způsobil je velmi smutnou ranou pro lesy Krušnohoří. Svědectví o stovkách polámaných stromů máme z Lesenské pláně a z okolí Klínů.

Pokud máte další informace k této kalamitě, prosím napište do komentářů. Na oficiálních zpravodajských webech jsem nenašel nic.

Fotografie celého fenoménu ZDE.

PM

Diskuse

[1]  , mail

Lieber Herr Miksicek, ich bewundere Ihre schönen Winteraufnahmen von Anfang Nov. 2009. Ähnliche bekam ich auch von Herrn Uli Möckel vom Erzgebirgskamm, aufgenommen am 7.11.09. Mich würde es interessieren, wie es zu dieser Eispracht kam. War es durch Regen und Frost? Oder war der Nebel und dann der Frost die Ursache dieser Pracht. Es sind unwahrscheinlich schöne Eindrücke. Ihnen und auch Herr Möckel ein großes Lob, daß Sie diese schönen Momente festgehalten haben. Viele Grüsse Anita Donderer Augsburg

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA