Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Otevření muzea na Lesné 30.9.2010

FOTOGRAFIE Z AKCE SI PROHLÉDNĚTE Z D E

Poslední zářijový den proběhlo slavnostní otevření Krušnohorského domu tradic na Lesné.

Od dopoledních hodin program začal seminářem pracovní skupiny Obnova Krušnohoří. Od 15:00 jsme společně asi 300 lidmi vyhlíželi přijezd ministreské kolony pana Ing. Kamila Jankovského.

Zahájení samotné proběhlo asi v 17:00 ve velkém stanu.Následovaly prohlídky nově postaveného muzea, zvonice a výstavy Obnova Krušnohoří.

V rámci doprovodného programu zahrála kapela Petr Linhart a 29 Seiten.
K tanci také zahrála krušnohorská cimbálovka.

Celou akci lze hodnotit jako velmi úspěšný počin v oblasti rozvoje kulturních tradic Krušnohoří, navazování transkrušnohorských vazeb. Ačkoliv bylo muzeum otevřeno, teprve nyní se začne řešit pravidelný provoz muzea a instalace výstav a víkendový program s tradičními řemesly, které bude zajišťovat rodinná farma Kloučků z Klínů na Litvínovsku.

Je vidět, že na Lesné se vytvořila akční skupina nadšenců, kteří svojí pílí a zájmem vdechují život zdejším aktivitám. Do budoucna je to veliký příslib pro místní obyvatele, školy, turisty i přátele ze saské strany hor.

Diskuse

[1]  Lišák, mail

Tondo,blahopřeji a určitě se přijdeme podívat.

[2]  Is7Rlht24y5X, mail

ja ;) syns det virker som et koselig galehus jeg. varmt og lunt satmidig som det innbyr til kos. Og du har jo et nydelig hjem :)Ha en flott dag

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA