Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Přes mráz -13 stupňů Kráčmera dorazil do Vejprt. Jenže tam na něj čekala Marzebilla.... Reportáž z natáčení v Krušných horách.

Ve dnech 20. až 22. 2. jsme natočili další díl pořadu Vzduchoplavec Kráčmera. Tentokrát ve Vejprtech a okolí. Všechny fotografie z natáčení naleznete Z D E].

V neděli 20. 2. jsme se sešli s žáky ze školy a vedením školy na hřbitově ve Vejprtech. Všichni tři herci: Dominika, Jakub a Filip, byli perfektně připraveni a natáčení odsýpalo nezvykle rychle. A to i přes vlezlý mráz. Přesto jsme museli děcka zavřít do auta, kde si s Klárou povídala a hřálo je nezávislé topení. Zvláště Dominika předvedla vyteplené boty, jaké jsem ještě nikdy neviděl. Filip překonal nejistotu a podal životní výkon:-) Jakub jistě tvrdil muziku.

Po obědě Pod Lipami jsme natočili chůze městem, rozlučku u hraničního mostu. Pokračovali jsme supermafiánskou scénkou ve škole. Perfektní výkon zde podala Lucka, před kterou smekám. Taková vyjednávačka, to se jen tak nevidí. Dokázala roli každým novým jetím vylepšit a zároveň se ani jednou nezaškobrtla. To je talent :-)

S výkonem dětských herců jsme byli spokojení jako snad zatím nikdy. Děcka, to pochvala, moc pochvala :-))

Druhý den jsme natáčeli na louce u vodárny nad Vejprtami scénky s Marzebillou. Je vidět,že je vzdálenou příbuznou jizerskohorského Muhua. Ale byla svá a krušnohorsky řízná. Vyběhla z březového lesa, roztočila kotvu, chytla balón a přes jekot Kráčmerův jej stáhla k zemi.

Odlet byl ještě vtipnější. Kráčmera dramatizoval příběhy, které se v kraji dozvěděl a Marzebilla se smála, až se za břicho popadala.

Královsky se bavil i štáb, který jinak dost mrznul. Ačkoliv bylo krásné počasí, tak bylo celý den mínus 13 stupňů. Naštěstí jsme měli várnici teplého čaje a rum.

Po natočení a pár knedlících Pod Lipami jsme vyjeli na Háj, kde nejprve zapadl jeden televizní autobus. Zde jsme natočili Tomovu chůzi mezi Klínovcem a Fichtelbergem. Vrchol programu a taky mrazu byl na Fichtelbergu. Kráčmera se oblékl, nazul snowboard a sjel si černou sjezdovku pod lany lanovky dolů do Kurort Oberwiesenthalu. Díky přidělané kameře na helmě jezdce máme i autentické záběry z Kráčmerovy jízdy.

Panovalo krásné počasí a tak jsme nabrali malebné snímky z okolí.

V úterý se dotáčeli záběry pro M.Očka, fotodvojice a žánrové záběry ze života na hranici ve Vejprtech a na Loučné.

Co říci závěrem? Krásné natáčení ve fajn partě lidí, skvělá děcka, podpora paní Jiránkové.

Ale něco zůstalo nevyřčeno. Co? No přece celá ta záhada, jak to že neměl Kráčmera listy z deníku doma, ale ocitly se ve Vejprtech? A jak to, že o nich věděla Marzebilla? A jak se dostaly k dětem? Veliké mystérium. Kdo jej nejlépe rozřeší, získá scénáristickou cenu Antikomplexu a České televize.

Diskuse

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA