Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Setkání 1. května na Velkém Špičáku je velká oslava a sranda....

Foto z akce naleznete Z D E
Shodou okolnosti jsem s kamarády a přítelkyní 30.4. jel na kolech na Velký Špičák. Lilo, bouřilo, no prostě fuj. Ale přesto jsme si udělali ohýnek a noc přečkali. Dopoledne na 1. máje vyrušil náš klid a usebrání nad kouřem a klobásou dav lidí. Nejprve přišli od Kovářské, pak od Jöhstadtu. Objevili se i na druhém konci kopce od Přísečnice a Měděnce. Přišli Němci a v závěsu za nimi i početná skupinka Čechů. Pod taktovkou je měla energická paní Černá z Měděnce.

Brzy se z setkání turistů stalo posezení v závětří nádherné hory na prosluněné a již vyschlé trávě. Ozvali se první špunty, kdosi dokonce rozehřál tuk na kterém začal gilovat kuřecí prsíčka. Slunce svítilo a panovala skvělá atmosféra. Tu je prohloubila muzika ve složení harmonika a trumpeta.

Nestíhali jsme se divit, co vše se jen tak znenadání může dít na opuštěném kopci.... Rázem jsme se ocitli ve víru tance a zábavy. Vřele všem doporučuji, je to moc krásná animace jednoho kopce s idálními sklony k párty.

Ten den jsem ten kopec vyšel čtyřikrát a malinko jeho strmost proklínal. Teď se mi už stýská.... Sedli jsem asi ve dvě na kola a hurá do kopců přes Klínovec do Abertam....
PM

Diskuse

[1]  waketai , mail

Díky za toho myslivce co jste tu nechali - po studeném dešti byl vynikající. Velký Špičák mám z vyhlídek nejraději - opravdu krásné místo. Líto je mi jen , že v okolí se najde nejvíce německých turistů...

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA