Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Zahájili jsme práci na připravě Landart festivalu na území zaniklé obce Königsmühle v Krušných horách

Fotografie z akce naleznete ZDE

V pátek 25. 11. jsme se vydali s dobrovolníky z Antikomplexu Ericem a Wiebke na obhlídku prostor zaniklé obce Königsmühle. Jela s námi Renata Bulvová z Poetického klubu 8 a scénografka Klára Syrůčková z Damu.

Účelem návštěvy bylo otestování, jestli Genius loci tohoto místa je vhodný pro kulturní počin typu landart, divadelního a hudebního setkání v létě 2012.

Setkání bylo fajn a zdá se, že místo chytlo z srdce nejen mne, notoricky známého krušnofila, ale také ostatní.

Proto jsme zahájili horkou fázi připravy akce, která by měla proběhnout na konci srpna 2012.
Setkali jsme se také se starostkou Loučné pod Klínovcem Janou Müllerovou, se kterou na akci také spolupracujeme.V Oberwiesentahlu jsme se setkali s paní Anne Marie Ernst, která se na Königsmühle narodila a ukázala nám i dárek k jejím 10tým narozeninám od svého dědy - obraz obce od Gustava Zindela....
Dále jsem se dozvěděli zajímavosti z života v krušnohorském příhraničí. Königsmühle zatím vypadá jako badatelský oříšek. Nejsou fotky, nejsou plánky, ani pamětníci.... Snad něco dáme do kupy.

O dalších informacích budeme včas informovat.

PM

Diskuse

[1]  Jan Mothejzík, mail

Dobrý den, máme chalupu kousek přes kopec v Hájích a ke Königsmühle chodíme v zimě i v létě již třicet let. Také by nás zajímala jeho historie a je krásné, že jste získali ten obrázek od malíře tohoto kraje Gustava Zindela. Pro srovnání se můžete na toto místo podívat na fotomapě Československa z let 1949 -1953, kde jsou stavení ještě totožná s obrázkem pana Zindela. (http://kontaminace.cenia.cz/) Pokud se kulturní akci na tomto místě, měěla by opravdu své kouzlo, jen se se obávám, že větší akce narazí na to, že je to ochranné vodárenské pásmo zdroje pitné vody pro Kovářskou. Ale pokud akci uskutečníte, prosím o info o termínu, rád se zúčastním. Děkuji. Jan Mothejzík, chalupář z Hájů č.56

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA