Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Václav Havel odešel ze světa, kde ho bylo nejvíce potřeba. Jsme tu sami a je jen na nás, kam ten svět dotáhneme.

My všichni hluboce prožíváme ztrátu našeho předního myslitele a hlavně autentického člověka. Ukazoval, že přímá lidská komunikace založená na pochopení a lásce umí spojovat celý svět. Není nutné se "prsit" mocí, penězi, dosaženým vzděláním, kritikou celého světa. Stačí být inteligentní, milý, upřímný a dobrý člověk. To jsou kvality, které i my hluboce ctíme a upřednostňujeme je před jakýmkoliv druhem prospěchářství. On nikdy své osobní zájmy nestavěl před zájmy země.
Příklad a gesto, které učinil Václav Havel již v roce 1989 vůči sudetským Němcům se snažíme dobře pochopit a dále rozvíjet v nejlepším slova smyslu jeho omluvy. Však se také z té druhé strany ozývají většinou znovu slova omluvy. Funguje to. Je to práce, která se neodehrává jen na povrchu, ale také v hlubinách české i německé duše.

Děkujeme mnohokrát za inspiraci, Václave.

Za krušnohorské aktivity a spolky
Petr Mikšíček

Diskuse

[1]  Petr Maglia, mail

Nevím jestli jsem dostatečně citlivý a inteligentní, ale ztrátu Václava Havla také hluboce prožívám, tak ti Petře děkuji za Tvoje vyjádření - funguje to. Mimořádné vydání Lidových novin v pondělí 19.12.2011 vyšlo s nadějeplným titulkem "Václav Havel neodchází" - doufejme a snažme se být hodni jeho odkazu.

[2]  františek Kraslice, mail

Význam Václava Havla dokážeme ocenit až dnes , bohužel vždy až po smrti. Jeho charakterové vlastnosti, nechť nám jsou a budou příkladem.Dle mého mínění se jedná o jednu z největší osobností novodobé světové historie.

Vložit nový příspěvek

Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTEREG IIIA