Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Krusnohorske darky pod stromecek

( 16.12.2021 / xtomxxx )
Posledni tyden na zajisteni krusnohorskych darku... Ve stredu 22. 12. pujde posledni zasilka a pak odpadneme... Jeste mame par kusu kalendare, a darkovych flesek.

Knih je na sklade dost a i velkoplosna panoramata na zed jsou krasnym darkem.

Diky za podporu, vas tym krusnoshopu
www.greatwalks.cz/shop

Petr Miksicek
Petr Jakubes

celý článek


Nový kalendář pro rok 2019 od Petra Mikšíčka

( 7.11.2018 / Mikšíček ) Cena: 250 Kč.
Při odběru nad 200 ks 180 Kč.
Opět zalakované tisky oživující krásu fotografií, průvodní video pod QR kódem a zabalený každý tisk.

Kalendář bude k dispozici cca. 30. 11. 2018.
Objednávejte prosím na emailu: [email protected]

Preis: 250 CZK.
Video unter QR-Code und jeder Stück verpackt. Der Kalender wird seit 30. 11. 2018 verfügbar sein. Bestellen Sie per E-Mail: [email protected] celý článek


Prohlédněte si fotografie z největší fotogalerie Krušných hor a objednejte si je pro jakékoliv použití

( 18.3.2014 / Mikšíček ) Na stránkách http://krusnehory.albumino.com/ naleznete největší databázi fotografií z Krušnohoří na české i saské straně. Všechny jsou dílem Petra Mikšíčka, který je nafotografoval v letech 2004 až 2014. Členěny jsou po okresech a obcích.

Pokud byste si chtěli pořídit fotografie pro vaše webové stránky, plakáty, prospekty či jako výzdobu zdí vašeho bytu či zařízení, budu vám velmi vděčen a umožníte mi tak zachycovat další krásy našeho regionu i v budoucích letech. Každou fotografii, kterou si vyberete, stáhnete a zašlete mi na email [email protected], získáte v ceně 200 Kč za kus v nejvyšším rozlišení pro jakýkoliv tisk. Pokud se vám mé fotografie líbí a rádi byste jich měli z vašeho okolí více, rád vám pořídím další dle vašeho přání. Zároveň tak získáte fotografie z mé fotobanky za zvýhodněnou cenu.

PM celý článek


Podívejte se na nový film z východního Krušnohoří pro každou generaci - kRUŠNÉ KLÍNY

( 21.1.2014 / Mikšíček ) Celoroční pozvánka do východních Krušných hor na motivy knihy hostů z hotelu Emeran na Klínech.
Co vše se vám může stát na dovolené? Velké a malé zážitky, tři rodinky a jedna čtenářka z návštěvní knihy. Krušné hory během roku a půl. Všechny zážitky, počasí a krásy zdejší krajiny v jednom filmu.
Hrají: Regina Razovová, Zdeněk Říha, JItka Raková, Pavel Zikmund, Tereza Lišková, Michal Pětík, Kateřina Srpová, Lucie Srpová, Saša Bauerová, Jiří Srp, Klára Mikšíčková, Matěj Mikšíček, Jan Michalovič.
Délka: 41 minut
Produkce: Saša Holubová
Režie: Petr Mikšíček
Kamera: Petr Mikšíček
Střih: Petr Mikšíček
Zvuk: Stanislav Mikšíček
Spolupráce: Jiří Uldrich, Phillip Nosák, Jiří Mikšík, Pavla Fajfrlíková, hotel Emeran, Karel Rejzek, Pavel Císař. celý článek


Přednáška Petra Mikšíčka "Norskem na všechny způsoby" 15. 11. 2012 v nové knihovně v Děčíně od 17:00

( 6.11.2012 / Mikšíček ) Moje první přednáška o Norsku a potažmo celé Skandinávii. Přijďte se podívat, uvidíte fotografie, uslyšíte povídání o tajích a krásách této země a ukázky z videí natočených v severním Norsku a Švédsku. Moc se těším.
celý článek


Promítání filmu Ať žije Pepa Beer !!! v rámci divadelního festivalu Sudety v Ústí nad Labem

( 8.11.2011 / Mikšíček ) Dne 10. 11. 2011 od 21:00 proběhne promítání filmu Ať žije Pepa Beer v rámci divadelního festivalu Sudety v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.

Program celého festivalu naleznete ZDE celý článek


Slunce, seno, jeřabiny.... aneb natáčení ve východním Krušnohoří se vyvedlo

( 25.10.2011 / Mikšíček ) Fotogalerii naleznete Z D E.

Od 25. 9 do 27.9. 2011 Česká televize natáčela další díl vlastivědné série Vzduchoplavec Kráčmera v okolí Fojtovic a Krupky.

Přálo nám počasí, bylo teploučko a tak vše šlo od ruky. Herečka a herci byli skvělí a štáb si je velmi pochvaloval. Vedení školy bylo usměvavé.

Natáčeli jsme na Předním Cínovci, na Fojtovicích, Komáří vížce, a v Krupce. Tématem byly krásnou louky východního Krušnohoří a jejich údržba. Velmi nám pomohl místní statkář pan Krajhanzl, který nám dovolil natáčet na jeho pozemcích a také nám udělal defilé jeho zvěře ustájené ve Fojtovicích. Nejprve vyšel oslík vedený malou holčičkou, poté vyběhly divé lamy, husí hejno, tři koně, kozy. Bylo to moc půvabné.

Oživli jsme příběh slavného očního lékaře Arlta z Krupky, představili geologické složení zdejších hor, pustili si draky. Zkrátka východní Krušnohoří bylo moc fajn.
Od ledna 2012 se budou znovu vysílat nové díly Vzduchoplavce Kráčmery. celý článek


Předčítání v Neues Haus bylo příjemným setkáním Krušnohorců

( 25.10.2011 / Mikšíček ) Dne 15.10. od 15:00 začalo předčítání z knih Petra Mikšíčka v hotelu Neues Haus pod Fichtelbergem.

Akci organizoval majitel hotelu Mario a pani Almut Fehrmann z Chemnitz.

Na polovinu dubna 2012 jsme domluvili další setkání s milovníky starých fotografií z Krušnohoří. celý článek


Další putování nejen s německými Zelenými ze Schwarzenbergu 14. 10. 2011 v okolí Horní Blatné

( 25.10.2011 / Mikšíček )
Po úspěchu výletu „Český ZELENÝ vandr s Petrem Mikšíčkem“ uspořádala kancelář německých krušnohorských zelených ve Schwarzenbergu v sobotu 15.10.2011 další výlet „Po stopách Montanregionu – podzimní pěší výlet s historikem a spisovatelem Petrem Mikšíčkem po okolí Horní Blatné / Platten (ČR)“.

Důlní oblast kolem našeho starého hornického města Horní Blatná je totiž jedním ze 17 míst s hornickou tradicí na české straně Krušných hor, které spolu s 38 místy na německé straně Krušných hor byly zahrnuty do sítě objektů na ploše 6 000km2 ve společném přeshraničním sasko-českém regionu v rámci společného úsilí o zápis do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO jako kulturní dědictví lidstva s názvem Montanregion Erzgebirge / Krušnohoří. Na české straně nejzápadnějším místem oblasti jsou objekty KTZ Kraslicka a nejvýchodnější objekty KTZ Krupské oblasti. K původně německé iniciativě z roku 1998 byla přizvána také česká strana, reprezentovaná Ministerstvem kultury ČR a vedením Ústeckého a Karlovarského kraje.

Připravované dokumenty totiž svědčí o podobném vývoji Krušnohoří na obou stranách hor od prvních dokumentovaných nálezů stříbra v roce 1168 u dnešního německého města Freiberg. Pozoruhodná hustota a cennost historických pamětihodností spadajících pod památkovou ochranu tak vytváří vysoce hodnotnou kulturní krajinu Krušnohoří.

Společné dokumenty o památkách důlní činnosti a navazujícím rozvoji hutnictví, řemesel, obchodu, lidového umění, kultury a vzdělání přeshraničního regionu mají doložit potenciál k zápisu do Seznamu světového dědictví UNESCO jako kulturního dědictví lidstva a tím zvýšit národní i mezinárodní image, zajistit financování pro uchování a zpřístupnění památek a zvýšit atraktivitu Montanregionu Krušnohoří pro návštěvníky.

Asi 40 účastníků výletu s česko-německým výkladem pana Mikšíčka putovalo od nádraží v Horní Blatné přes náměstí Sv. Vavřince podél Blatenského příkopu hledat staré důlní dílo BLUDNÁ ZUZANA a zpět přes Blatenský vrch do sálu hotelu Modrá hvězda v Horní Blatné, kde byl promítnut filmový dokument z dosud veřejnosti nepřístupné štoly Christof na Hřebečné.

Organizátoři výletu umožnili cca 10 zájemcům prohlídku štoly na vlastní nebezpečí. Přesvědčili jsme se, že objevování památek důlní činnosti je úžasným prohloubením zážitku krajiny Krušných hor.

Společně s Petrem Mikšíčkem upravuji překlad – Krušné hory / Erzgebirge na Herzgebirge
Petr Maglia, v Horní Blatné 24.10.2011, [email protected] celý článek


Promítání filmu Ať žije Pepa Beer !!! v rámci divadelního festivalu Sudety v Ústí nad Labem

( 17.10.2011 / Mikšíček ) Dne 10. 11. 2011 proběhne první promítání "na pořádný prostěradlo" filmu Ať žije Pepa Beer, který je prvotinou Petra Mikšíčka.

Program celého festivalu naleznete ZDE celý článek


Vycházka po okolí Horní Blatné - tématem je nyní UNESCO dědictví. Součástí programu je i promítání filmu o šachtě Mauricius

( 10.10.2011 / Mikšíček ) Dne 15. 10. 2011 organizujeme společně s německými Zelenými procházku po okolí města Horní Blatná. Tématem budou hornické památky. Začínáme v 11:00 na nádraží v HB. Jdeme směrem k ryžovištím, Blatenskému kanálu, Vlčí jámě, šachtě Bludná Zuzana a zpět do Horní Blatné. Od 14:00 budeme promítat v hotelu Modrá Hvězda film o šachtě Mauricius na Hřebečné.

Kdo máte zájem, jste jistě všichni srdečně vítáni.

celý článek


Předčítání v Neues Haus v sobotu 15. 10. 2011 od 15:00

( 10.10.2011 / Mikšíček ) V sobotu odpoledne proběhne ve známé restauraci Neues Haus na hraničním přechodu nad Božím Darem předčítání z knih Petra Mikšíčka v německém jazyce.

Všichni jste srdečně zváni.


PM celý článekVýlet s 80ti lidmi z saského Krušnohoří 22.5.2011

( 8.6.2011 / Mikšíček ) Fotogalerii z akce naleznete Z D E

Už jste někdy viděli v přírodě osmdesátihlavé stádo turistů? Je po nich stopa v krajině, jako po stádu bizonů. Nevíte jak se taková skupina organizuje? Nikde se nenajíte, pač by to bylo na čtyři hodiny, autobusem se nedostanete, je vás prostě moc... To se nám stalo v neděli 22.5. 2011 při procházce po Krušnohoří. Účast úžasná, krajina líbezná a počasí ideální. I na zastavení lanovky na Klínovec kvůli bouřce došlo.... Ale vše dobře dopadlo a krušnohorci z Německa i Čech to brali s nadhledem. Ale stejně si myslím, že v podobné davovce ještě na výlet nešli. Chvíli mi to připomínalo odsun takového malého městečka. Škoda, že jsme neměli historické oblečení... :-) Já teď přemýšlím, jak takovou skupinu pro příště zorganizovat...

Sraz byl u hotelu Nástup a tam poprvé jsem viděl to obrovské stádo. 80 účeatníků a jen jeden organizátor... Hrůza. Naštěstí mi pomohl Uli Möckel, věrný druh. Nejkrásnější část putování byla hned zkraje u Háje a bývalé obce Königsmühle. To je zaniklá vesnička jako z pohádky. Nádherné místo. Musím se tam vrátit a pořádně to prolézt. Kam se hrabou ruiny v Doupovských horách....
Měli jsme obrovské štěstí, že s námi šla rodačka z toho místa, paní Rosemarii. Vyprávěla nám, udělal jsem fotodvojici i s ní a dali jsme se na výstup zpátky kopcem na silnici směrem na Meluzínu. Tam jsme se občerstvili a vydali se dál směrem na Suchou. Ta cesta již nebyla tak zábavná. Tvořily se bouřkové mraky a museli jsme změnit plán trasy. 80 lidí prostě autobus neuveze...
Zachránila nás lanovka na Klínovec, i když přístup dolní obsluhy lankovky byl jako vystřižen z nepovedeného socialistického bijáku. Otrávený pán v montérkách opravdu nezapadá do naší doby. Kvůli takovým lidem a krajině plné stesku a mlhy sem ale zase jezdí filmaři, kteří si stěžují na krásné počasí a na opravené hotely a restaurace...

No nic, kvůli bouřce lanovka 40 minut nejela a tak všichni řádně vyhladověli. Přesto kolem šesté všichni dorazili nahorů. Abych jim trochu zlepšil náladu, tak jsem každého z druhé skupiny vyfotografoval na lanovce. Pak už jsme se jen rozešli a milým pocitem z obrovskou sounáležitosti saských a trochu i českých Krušnohorců. Snad se akce bude někdy opakovat a to i s lepší organizací.

Těším se.

PM celý článek


( 14.3.2011 / Mikšíček ) celý článek


( 11.2.2011 / Mikšíček ) celý článek


Rozhovor Petra Mikšíčka na ČRo 2 - Praha o Krušných horách, Vzduchoplavci Kráčmerovi, Nadačním fondu Obnova Krušnohoří a Antikomplexu.

( 3.1.2011 / Mikšíček ) Rozhovor se odehrál z karlovarského studia 30. 12. 2010. Dozvíte se mnohé o televizním projektu Vzduchoplavec Kráčmera a krušnohorských tématech.

Pořad naleznete Z D E celý článek


( 4.11.2010 / Mikšíček ) Dne 17. 11. se uskuteční v divadle Archa v Praze diskuze na téma Divočina v srdci Evropy. Diskuze se za Antikomplex, NFOK a FHS zúčastní i Petr Mikšíček. Dalšími diskutujícími bude Ivan Rynda, Zdenka Křenová,Ladislav Miko a Václav Havel.

V rámci akce bude prezentována i část výstavy Zmizelé Sudety a Obnova Krušnohoří.

Více informací ZDE celý článek


Rozhovor Eugena Kordy s Petrem Mikšíčkem na Z1 o Krušných horách

( 31.3.2010 / Mikšíček ) K prohlédnutí ZDE.

Rozhovor se týkal převážně Krušných hor a všeho, co se kolem nich točí....

celý článek


Rozhovor Petra Mikšíčka s Davidem Hertlem o knize Tváře Krušnohoří

( 21.1.2010 / Mikšíček ) Rozhovor proběhl v červnu 2009 po křtu knihy na Lesné.
Poslechnout si jej můžete ZDE celý článek


Článek KRUŠNÝ RÁJ, který vyšel v listopadu v časopise Lidé a Země

( 22.12.2009 / Mikšíček )

Text o osudech krušnohorské krajiny naleznete ZDE celý článek


Rozhovor Petra Mikšíčka s Andreou Strohmaierovou na ČRo Karlovy Vary o publikci Krušný ráj.

( 21.1.2010 / Mikšíček ) Rozhovor proběhl dne 3. 12. 2009 v Karlových Varech.

Pustit si jej můžete ZDE celý článek


Barevný KRUŠNÝ RÁJ v prodeji v Ústeckém, Karlovarské kraji a také v Sasku

( 3.12.2009 / Mikšíček ) Kniha KRUŠNÝ RÁJ se prodává v regionu od 8. 12. 2009. Cena knihy se pohybuje od 690 Kč do 850 Kč. Za nákladovou cenu 550 Kč si knihu můžete pořídit na Horském hotelu Lesná. Chcete-li domluvit nákup většího množství knih pro další prodej nebo knihu chcete zakoupit na dobírku pište na email [email protected]

Kniha je v prodeji na těchto místech:


ÚSTECKÝ KRAJ

Knihkupectví Beran, Ústí nad Labem
Knihkupectví Pod Věží, Ústí nad Labem

Knihkupectví Duchcov
Knihkupectví Kanzelsberger Teplice,
Knihkupectví Pěnkava, Masarykova třída, Teplice
Informační centrum Teplice, Benešovo náměstí

Informační centrum H+W, Krupka
Informační centrum Dubí

Knihkupectví L+N, Bílina
Knihkupectví Růžičková, Most
Knihkupectví u Knihomola, Most

Pohodové knihkupectví, Litvínov
Krušnohorské knihkupectví, Litvínov, Náměstí Míru

Horský hotel Lesná
Chata Emeran, Klíny

Informační centrum Jirkov

Knihkupectví Tony, Louny

Knihkupectví DDD, Chomutov, Vejprty a Kadaň

Knihkupectví Blehová, Klášterec nad Ohří

Infocenrum Hora svaté Kateřiny
Infocentrum Nová Ves v Horách

KARLOVARSKÝ KRAJ

Knihkupectví v Grünerově domě, Cheb
Infocentrum Kraslice
Infocentrum Sokolov
Infocentrum Karlovy Vary
Knihkupectví Grosman, Ostrov
Knihkupectví Kanzelsberger, 0C Varyáda
Knihkupectví Dobrovský, Karlovy Vary
Knihkupectví Grosman, Ostrov
Infocentrum Chodov
Infocentrum Nejdek
Infocentrum Jáchymov
Infocentrum Boží Dar


SASKO

Bergmagazin Marienberg
My BookStore, Marienberg
Erzgebirgsbuchhandlung, Annaberg
Büchereck, Schwarzenberg
Buchhandlung Klingenthal
Další prodejní místa budeme postupně doplňovat.

Mnohokrát děkujeme oddaným krušnohorcům, kteří knihy pro vás zdarma rozvážejí: Jana Mužíková, Martin Rak, Stanislav Mikšíček, Antonín Herzán, Petr Mikšíček. celý článekPřednáškové miniturné Petra Mikšíčka ke knize Tváře Krušnohoří a online audio přednáška

( 23.9.2009 / Mikšíček ) V souvislosti s vydáním knihy Tváře Krušnohoří se mi objevilo více nabídek k přednášce na téma Tváře Krušnohoří. Dá se říci, že se tak vytvořilo malinké "turné", což je vlastně milé a legrační fakt. Obecně platí, že rád přijedu povídat o tomto regionu kamkoliv, takže turné se může ještě protáhnout.

Online audio přednášku s fotografiemi si můžete poslechnout zde

Takže kdy a kde?

5. 10. 2009 - Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, Teplice. Začátek v 19:00

6. 10. 2009 - Lesní zámeček Klínovec, Star 4 and 5, od 20:00

8. 10. 2009 - Karlovarské muzeum Nejdek, Nám. Karla IV. Začátek v 17:00. Vstupné 30 Kč.

2. 11. 2009 - Nadace Brücke - Most - Stiftung, Drážďany

Všichni přátelé Krušnohoří jste srdečně vítání.


celý článek


Tváře Krušnohoří již brzy.

( 13.5.2009 / Mikšíček ) 25. 5. vyjde nová kniha o Krušných horách. Jmenovat se bude Tváře Krušnohoří a bude mnohovrstevnatá. Chcete-li se o knize dozvědět více, klikněte na příspěvek.

Křest knihy proběhne 16. 6. 2009 na horském hotelu Lesná. celý článek


Nové krušnohorské tituly pro rok 2009

( 4.5.2009 / Mikšíček ) Spisovatel, fotograf, scénárista Petr Mikšíček (nar. 12. 5. 1977) chystá na druhou polovinu roku 2009 ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří, městem Boží Dar a společností Fornica Graphics tři nové knihy s tématikou Krušné hory a jeden benefiční kalendář.

Tváře Krušnohoří

Znovuobjevené Krušnohoří, 5. vydání

Krušné hory bez hranic

Benefiční kalendář Krásy Krušnohoří


Na financování publikací se kromě výše zmíněných organizací podílí také společnost Emeran 1860, Vodohospodářské stavby Chomutov, s.r.o a skupina ČEZ.

Pro více informací o knihách klikněte na titulek příspěvku. celý článek


Aktivity Petra Mikšíčka

( 5.11.2007 / Mikšíček ) Proč se věnuji Krušným horám, Sudetám a krajině obecně? Dozvíte se v tomto příspěvku.

To hlavní je ale toto: na žádných ze svých knih o Krušných horách ani o Sudetách nevydělávám. Z jejich prodeje nemám ani korunu. Naopak je dobrovolně a zdarma rozvážím. Pro Boží Dar, Antikomplex či Nadační fond Obnova Krušnohoří. I proto si mohu dovolit všude v médiích říkat, jak je skvělé, že se knihy výborně prodávají. Stejně tak i kalendáře. To jen tak pro začátek.

Jedině z Waldgangu mám ročně zhruba závratných 5000 Kč.
Dělám to všechno čistě z radosti. celý článek


Máte možnost si zakoupit první velkoplošné panorama z Klínovce za 4 200 Kč

( 1.6.2007 / Mikšíček ) Panorama na zdi V rámci fotografování Krušných hor se mi podařilo nasnímat krásné pohledy. Někeré můžete vidět v kalendáři. Mnoho jiných se tam vůbec nedostalo. Můžete si je však pořídit jako velkoplošné tisky přímo na vaši zeď.  Do budoucna připravím cca. 10... celý článek