Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Ubytování na Božím Daru a v okolí

( 18.2.2008 / Mikšíček ) Ubytování v centrálním Krušnohoří si zajistíte nejlépe na stránkách Božího Daru.

celý článek


Antonín Herzán: Majitel příjemného horského hotelu Lesná, který si hned oblíbíte.

( 5.2.2008 / Mikšíček ) Lesná je místo které je v mnoha ohledech unikátní. Je to bývalá obec - dnes samota - která se rozkládá úplně na vrcholu hřebene Krušných hor ve výšce 910 m n.m. poblíž obce Malý Háj. Ačkoliv jsou Krušné hory velmi zploštělým pohořím a na jeho hřebeni nenejdete ostré štíty a pohledy, které by Vám přinesly závrať, tak lokace horského hotelu Lesná podobný pocit vyvolává. Jste úplně nahoře nad vším okolím a pod vámi zejí v hloubce 700 metrů podkrušnohorská města a obce. Cesta z Lesné na Pyšnou skutečně evokuje prudké sestupy z mnohem divočejších hor. Možná i proto se zde každý rok organizuje závod ve výstupu s nákladem připomínajícím život a úděl šerpů. Přímo od hotelu či z nedalekých tajemných skal můžete sledovat jedinečný východ či západ slunce a celý hřeben Krušných hor.

Antonín Herzán se v roce 2000 ujal úkolu zvelebit nevýrazný hotel a učinit jej mnohem kvalitnějším. Dnes, po osmi letech práce lze říci, že kvalita a nálada hotelu dohnala potenciál a krásy okolních hor a vzniklo zde tak v středních a východních Krušných horách unikátní místo pro pobyt. Rozhodně zde nemáte pocit, že jste se nedopatřením ocitli zpět v sedmdesátých letech, ale cítíte přátelské prolnutí tradiční historie a nadějné současnosti. Zkrátka prostředí, které má styl a vkus. Více na internetových stránkách hotelu.

Hotel a okolí Vám nabídne stylové ubytování a to ještě velmi levné. Výbornou kuchyni, která ihned dostane Vaše chuťové buňky. Využít můžete hřiště pro tatínky, maminky i děti. V blízkém apartmánovém domě je možnost ubytování pro větší skupiny v soukromí a dokonce můžete využít saunu. Organizují se zde fotografické workshopy, studujní pobyty, svatby... V zimě zde udržují každý den běžeckou stopu. Využít můžete i vleků a sjezdovky na Pyšné. Pan Herzán Vás potom na skůtru vytáhne až zpět k hotelu :-) V létě jsou zde ideální terény na kolo. No, nebudu ale prozrazovat vše. Však si ten rozhovor poslechněte a hned budete vědět kam příště zavítat :-)

Jinak pan Herzán se snaží rekonstruovat i původní osídlení Lesné. Vystavět zde chce kapličku - kopii té původní a také tradiční krušnohorský dům, který by hostil expozici o životě horalů na přelomu 19. a 20. století.
A i to není vše, ale více již v rozhovoru. celý článek


Ubytování v centru Horní Blatné v krásném historickém domečku

( 14.2.2008 / Mikšíček ) V roce 2007 zrekonstruovaná chalupa v centru Horní Blatné s kapacitou 14 osob. Ubytovat se zde můžete ve třech trojlůžkových pokojích v s rozkládacím křeslem jako přistýlkou a v jednom dvojlůžkovém pokoji, každý pokoj má své vlastní sociální zařízení. Večery je zde možno trávit za praskání krbových kamen ve společenské místnosti s přírodním kamenným zdivem a případně sledovat TV se satelitním příjmem. Pokrmy je možno připravovat v plně vybaveném kuchyňském koutě ve společenské místnosti. Pro ty kteří dávají přednost hotové stravě zajišťujeme snídaně a polopenze v nedaleké restauraci. Lyže a kola je možno uložit v lyžárně. Běžecké stopy začínají 100 m od objektu.

Více informací na www.ubytovanipicura.cz
Kontakt: +420603820255, [email protected]
celý článek