Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Termín putovních výstav

( 20.12.2010 / Mikšíček ) Obnova Krušnohoří:

Infocentrum Moldava - 17. 12. - 11. 1. 2011
Marienberg - 12.1.2011 - 10.3.2011
Bad Schlema - 11.3. 2011 - 30. 3. 2011
Bublava - 1. 4. - 30.4.2011

Další možné instalace:
Thermalbad Wiesenthal -
Schneeberg -
Louny -
Kurort Oberwiesenthal

celý článek


Výstava Obnova Krušnohoří začíná putovat. Od 17.12 až do konce ledna 2011 ji uvidíte na Infocentru Moldava

( 12.12.2010 / Mikšíček ) V pátek 17. 12. od 18:00 proběhne vernisáž. Rádi uvítáme každého, komu není lhostejný osud Krušných hor a jejich zdravý rozvoj.

Moc se na vás těšíme.

Za Nadační fond Obnova Krušnohoří

Petr Mikšíček


Za Infocentrum Moldava
Markéta Kvasňová celý článek


Výstava Obnova Krušnohoří má od prosince 2010 volné termíny pro putování po českém i saském Krušnohoří i po dalších oblastech.

( 29.10.2010 / Mikšíček ) Nová dvojjazyčná výstava o Krušných horách bude od prosince 2010 putovat po našich horách a nížinách.

Je složena z osmi panelů. Pouze dva jsou oboustranné. Takže výstava není tolik náročná na prostory, jako tomu bylo u výstavy Znovuobjevené Krušnohoří.

Pokud byste měli zájem o instalaci výstavy právě u vás, prosím ozvěte se, výstava bude mít každý rok v zimní sezóně prostor na putování. Přes teplé měsíce bude instalována na Lesné.

Prosím pište mi na [email protected]


Díky
PM celý článek


Křest Krušného ráje a kalendáře na Lesné 10. 12. 2009

( 14.12.2009 / Mikšíček ) Tak jsme s Tondou Herzánem a všemi přáteli Krušných hor pokřtili knihu Krušný ráj a kalendář. Akce proběhla 10. 12. 2009 na Lesné. Sešlo se spousta lidí, leckteří i zdaleka. Češi i Němci. Karlovarárci i Ústečáci. Zdá se, že nám Krušné hory opět srůstají dohromady. Doufám, že se najde časem více lidí, pro které bude Kr...ušný ráj hlavně inspirací pro výlety a pečlivě si knihu projdou celou. Zatím to spíše vypadá, že si každý projde ten svůj mikroregion a o zbytek se příliš nezajímá. Snad zdejší lidé budou časem za "svůj" region považovat celé Krušné hory.

Zúčastnil se z řad sponzorů Josef Dlouhý z Emeranu 1860, Anna Vargová z ČEZ, Ladislav Červený z Vodohospodářských staveb, s.r.o a další.

Fotografie z akce naleznete zde. celý článek


Benefiční kalendář Krásy Krušnohoří bude k dostání od 5. 12. 2008

( 10.11.2008 / Mikšíček ) Od 5.12. si budete moci pořídit nový benefiční kalendář nově založeného Nadačního fondu Obnova Krušnohoří. V prodeji bude na Infocentru Boží Dar, Infocentru Nejdek, Infocentru Abertamy a v knihkupectví Grosman v Ostrově nad Ohří.

Kalendář bude mít formát A2 jeho orientační cena bude 300 Kč. Jeho zakoupením přispějete 140 Kč na účet Nadačního fondu.

celý článek


Poslání a zakladatelé nadačního fondu Obnova Krušnohoří

( 12.11.2008 / Mikšíček ) Krušné hory: Nejdelší české pohoří. Nejkompaktnější horský val. Do roku 1945 nejobydlenější hory Evropy. Malebnost zdejší krajiny a pestrost života byla tehdy známá jak malířům, tak turistům. Po druhé světové válce byly kompletně vysídlené a následně jen zčásti dosídlené. Přes veškerou snahu přišlo s novými lidmi vykořenění a hory ztratily paměť. Zmizely domy, památky, tradice, příběhy, typický krajinný ráz, péče o krajinu a architekturu. Pospolitost a malebnost nezachránili ani rekreanté, kteří všude jinde opravili, co se dalo. Do Krušných hor se jim tolik nechtělo. V sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století byly Krušné hory symbolem zničenosti a likvidace úcty k přírodě. Krušné hory byly na dně... celý článek


V roce 2009 s novým Krušnohorským kalendářem

( 15.8.2008 / Mikšíček ) V rámci založení Nadačního fondu Obnova Krušnohoří vznikají první aktivity. Jako první se chystá vydání benefičního kalendáře. Nápad vzešel ze strany společnosti Fornica Graphics, která velkoformátové kalendáře vydává pravidelně. Fotografie dodá Petr Mikšíček. Prodej a distribuce kalendáře bude mít na starosti také nový Nadační fond. Získ z prodeje půjde na konto tohoto fondu.

Pokud byste měli zájem o odkoupení nějakého množství kalendáře pro svoji firmu, prosím ozvěte se, upravíme výši nákladu.

Kontakt na výrobce a prodejce: [email protected]
celý článek


Výstava na Lesné, založení Nadačního fondu pro obnovu Krušných hor a výzva pro pamětníky

( 4.8.2008 / Mikšíček ) Od 1.8. 2008 si výstavu můžete prohlédnout v budově B horského hotelu Lesná přímo na hřebeni hor ve výšce 911 m n.m.
Vernisáž byla v v dějinách putování výstavy asi nejbohatší a nejpestřejší. Za toto krásné uvítání děkujeme majiteli hotelu Antonínu Herzánovi. Na vernisáži jste mohli vidět divadelní představení o Legendě obce Pyšná, a lesní rohy. Na rožni venku se pekla hovězí kýta, v nafukovací hospodě se točilo pivo. Uvnitř prostor budovy B byl raut a velmi zajímavé kuloáry.

Tentokrát měly opravdu co probírat. Společně s Antonínem Herzánem jsme se domluvili na založení Nadačního fondu pro obnovu Krušných hor, rozšíření knihy Znovuobjevené Krušnohoří na východ a na vydání benefičního kalendáře. Oba výstupy Nadačního fondu by měly být hotové ještě letos. Nových aktivit je tedy mnoho.

Kniha Znovuobjevené Krušnohoří se bude také rozrůstat o rozhovory s pamětníky. Kniha tak bude mnohem pestřejší.

Pokud tedy znáte někoho ve vašem okolí se silným příběhem vážícím se ke Krušným horám, prosím ozvěte se nám a tento rozhovor rádi natočíme a s vaším souhlasem zveřejníme v knize. Fotografie z akce naleznete zde.
PM celý článek