Hymna Krušnohoří
Výběr jazyka
Česky Deutch

Postižený řezbář Josef Beer získal z prostředků Nadačního fondu Obnova Krušnohoří a dalších sponzorů zdravotní tříkolku.

( 25.10.2011 / Mikšíček ) Dne 24. 9. 2011 proběhlo v prostoru bývalého kostela svatého Václava na Ryžovně v Krušných horách tradiční Svatováclavské setkání. To každý rok organizuje o.s. Abertamy a Erzgebirgsverein Breitenbrunn. Tentokrát se součástí programu stalo i slavnostní předání zdravotní tříkolky postiženému řezbářovi Josefu Beerovi, který žije na samotě u obce Hřebečná s parkinsonovou nemocí. Tento 48 let starý místní obyvatel zde i přes nepřízeň osudu zde žije sám ze skromných prostředků invalidního důchodu. V průběhu roků, začal Josef Beer vyřezávat ze dřeva a stal se žákem známého abertamského řezbáře Jiřího Lajna.

Silný životní osud Josefa Beera zaujal nejen režiséra Petra Mikšíčka, který o něm natočil dokumentární film Ať žije Josef Beer!!!, ale také Nadační fond Obnova Krušnohoří, který přispěl na zakoupení zdravotní tříkolky 5000 Kč. Dalšími dárci jsou členové o.s. Abertamy a další citlivý lidé z Abertam, Hřebečné a okolí.
Vzhledem k tomu, že den před slavnostním předání si Pepa zlomil klíční kost při jeho nebezpečné, ale nutné jízdě na kole z Hřebečné do Abertam, přišla tříkolka v poslední možné chvíli.

Všichni členové a zakladatelé Nadačního fondu Obnova Krušnohoří přejí Josefu Beerovi pevné zdraví a mnoho dalších řezbářských realizací.
celý článek


Vernisáž Obnovy Krušnohoří na Bublavě: Tři stateční ze ZŠ Havlíčkova, Kraslice prezentovali svůj scénář před starosty a podnikateli z Čech i Německa

( 6.4.2011 / Mikšíček ) Fotoalbum z akce [a null][a null]Z D E[/a][/a]

Na Apríla proběhla v Apartmánech Javor na Bublavě v Krušných horách vernisáž výstavy Obnova Krušnohoří, jejímž autorem je Petr Mikšíček a financoval ji Nadační fond Obnova Krušnohoří. Protože od 10. 4. se bude na Kraslicku natáčet další díl Vzduchoplavce Kráčmery, tak jsme spojili síly dohromady a názorně předvedli, jak se předávají tradice na mladší generace. Proto Petra, Klára a Richard před publikem přečetli scénáře jejich dílu na kterém jsme společně pracovali. Zúčastnili se také Libor Bříza a Monika Bartošová - koordinátoři projektu na škole.

V publiku se nacházel např. starosta Kraslic, pan Brandtl, či starosta blízkého Klingenthalu. Dále mnoho dalších hostí z Čech i z Německa. Hostiteli byli pan Kratochvíl a jeho paní. Postarali se o příjemné prostředí a občerstvení.

Po pár větách autora výstavy Petra Mikšíčka se ujali slova děcka a kostrbatou češtinou přečetli své party. Věřím, že doma to šlo lépe, ona ta tréma dělá s člověkem děsný věci... Petra to prožívala jako pravá herečka. Málem padala do mdlob. Příště to bude rozhodně lepší !!!!!

Poté jsme se podívali na díl Nad Vejprty, který pojednává hodně o přeshraniční spolupráci. Kraslický díl zase bude hodně o předávání tradic, takže tímto večerem jsme šli přesně ve stopách tohoto poslání.

Doufám, že se všem večer líbil a zaujal.

Výstava v Apartmánech vydrží do 24. 4. 2011 celý článekRozhovor Petra Mikšíčka na ČRo 2 - Praha o Krušných horách, Vzduchoplavci Kráčmerovi, Nadačním fondu Obnova Krušnohoří a Antikomplexu.

( 3.1.2011 / Mikšíček ) Rozhovor se odehrál z karlovarského studia 30. 12. 2010. Dozvíte se mnohé o televizním projektu Vzduchoplavec Kráčmera a krušnohorských tématech.

Pořad naleznete Z D E celý článek


Otevření muzea na Lesné 30.9.2010

( 1.10.2010 / Mikšíček ) FOTOGRAFIE Z AKCE SI PROHLÉDNĚTE Z D E

Poslední zářijový den proběhlo slavnostní otevření Krušnohorského domu tradic na Lesné.

Od dopoledních hodin program začal seminářem pracovní skupiny Obnova Krušnohoří. Od 15:00 jsme společně asi 300 lidmi vyhlíželi přijezd ministreské kolony pana Ing. Kamila Jankovského.

Zahájení samotné proběhlo asi v 17:00 ve velkém stanu.Následovaly prohlídky nově postaveného muzea, zvonice a výstavy Obnova Krušnohoří.

V rámci doprovodného programu zahrála kapela Petr Linhart a 29 Seiten.
K tanci také zahrála krušnohorská cimbálovka.

Celou akci lze hodnotit jako velmi úspěšný počin v oblasti rozvoje kulturních tradic Krušnohoří, navazování transkrušnohorských vazeb. Ačkoliv bylo muzeum otevřeno, teprve nyní se začne řešit pravidelný provoz muzea a instalace výstav a víkendový program s tradičními řemesly, které bude zajišťovat rodinná farma Kloučků z Klínů na Litvínovsku.

Je vidět, že na Lesné se vytvořila akční skupina nadšenců, kteří svojí pílí a zájmem vdechují život zdejším aktivitám. Do budoucna je to veliký příslib pro místní obyvatele, školy, turisty i přátele ze saské strany hor. celý článek


Slavnostní vyhlášení vítězných snímků pro kalendář Krásy Krušnohoří 2011

( 26.7.2010 / Mikšíček ) Dne 21. 7. jsem na Lesné společně s přáteli vybrali vítězné snímky pro nový kalendář.
Fotografie z akce si prohlédněte Z D E.

Nakonec se v kalendáři objeví snímky osmi fotografů. Rozdělení dle měsíců je následující:


Obal: Stanislav Mikšíček - Červený rybník u Kalku
Leden: Petr Mikšíček - Mníšek
Únor: Ulrich Möckel - Horní Blatná
Březen: Jiří Kolbaba - Buky na Jezerce
Duben: Petr Mikšíček - Hřebečná
Květen: Petr Mikšíček - Flájská vodní přehrada
Červen: Jan Hošek - ranní rosa
Červenec: Filip Petrák - Chomutovka
Srpen: Jiří Jurečka - Údolí Rolavy
Září: Jiří Jurečka - Božidarské rašeliniště
Říjen: Jiří Kolbaba - Buky u Červené Jámy
Listopad: Stephan Stange - Meluzína
Prosinec: Petr Mikšíček - Řeka Rolava na Chaloupkách

Celá akce se nesla v přátelském duchu.Součástí programu byl i fotografické setkání nad technikami fotografování i tisku. Díky všem za krásnou atmosféru.
PM
celý článek


HLASUJTE, JAKÉ FOTOGRAFIE MAJÍ BÝT V KALENDÁŘI KRÁSY KRUŠNOHOŘÍ 2011

( 6.7.2010 / Mikšíček ) Od 6. 7. 2010 můžete známkovat fotografie, které by se Vám líbily na kalendáři Nadačního fondu pro rok 2011. Stačí projít fotogalerie a přidat preferenční hlasy.

Fotogalerii naleznete Z D E. [/a]

Když rozkliknete fotografii z náhledu tak pod každou z nich uvidíte možnost: "Chci mít tento snímek v kalendáři".

Vypadá to, že každý autor nakonec bude v kalendáři mít jen jednu fotografii. Vybírejte tedy jen ty nejlepší. Myslete při tom na roční dobu, kompozici (detail, zátiší, krajina). Vyberte proto nejlépe pro každý měsíc jednu fotografii. Rovnou nevybírejte fotografie na výšku a moc dlouhá panoramata.

Na společném setkání fotografů dne 21. 7. na Lesné proběhne závěrečný výběr vítězných snímků.
Zvaní jsou všichni fotografové, kteří přispěli se svými snímky a další přátelé Nadačního fondu Obnova Krušnohoří. Péci se bude prasátko :-)

Přeji krásné pokoukání


PM celý článek


Velký krušnohorský večer v Uranbergbaumuseum v Bad Schlema

( 28.5.2010 / Mikšíček ) Zatim největší prezentaci výsledků české interpretace KRušnohoří proběhlo v Uranbergbaumuzeu v Bad Schlema.

Celou akci organizoval Erzgebirgsverein a sdružení studentů Českého jazyka pod vedením Marii Franke z Grünau.

Celá akce byla rozdělena na tři části
Nejprve proběhla vernisáž výstavy Znovuobjevené Krušnohoří. Poté následovalo předčítání z tří krušnohorských knih Znovuobjevené Krušnohoří, Tváře Krušnohoří a Krušný ráj. S předčítáním v německém jazyce pomohla Zdeňka Marková.

Posledním bodem programu byla prezentace prolínačky ke knize Zmizelé Sudety, kterou poprvé v německém jazyce prezentoval Petr Mikšíček.

Na akci přišlo úžasně mnoho lidí, což nám udělalo obrovskou radost.

Díky moc všem saským Krušnohorcům za tak milé a vřelé přijetí. celý článek


Předčítání z krušnohorských knih v Marienbergu

( 28.5.2010 / Mikšíček ) Dne 14. 4. 2010 proběhlo v městské aule v Marienbergu předčítání ze čtyř dvojjazyčných knih věnujících se Krušným horám.

Předčítání zorganizovalo knihkupectví My BookStore v Marienbergu. Texty v německém jazyce předčítala Katrin Schubert a jednotlivé knihy představil Petr Mikšíček. Akce se zúčastnil i zakladatel Nadačního fondu Obnova Krušnohoří Antonín Herzán.

Na akci přišlo cca. 80 lidí ze saského Krušnohoří.
Předčítání se moc vydařilo a děkujeme Mathiassovi i Christophovi z My Book Store za skvělou organizaci celý článek


Blíží se uzávěrka kalendáře na rok 2011 - posílejte svoje fotografie

( 19.5.2010 / Mikšíček ) Na konci června končí uzávěrka fotografií pro nový kalendář Nadačního fondu.

Žádáme tímto všechny nadšence a fotografy z Krušnohoří, aby zaslali svoje adepty na kalendář na adresu [email protected]

V červenci uspořádáme workshop pro spolupracující fotografy na Lesné.
Díky za váš čas a důvěru.

PM celý článek


VÝZVA!!! Příští kalendář Krásy Krušnohoří můžete nafotografovat právě VY !!!

( 22.12.2009 / Mikšíček ) Další benefiční krušnohorský kalendář pro rok 2011 může nafotografovat každý, kdo rád dělá snímky Krušných hor.

Jestli rádi fotografujete, vlastníte fotoaparát, který umí snímat do formátu .raw nebo .nef, má minimálně 10 MB a troufnete si na snímek do formátu A2, tak neváhejte a fotoaparát stále noste u sebe. V červnu 2010 uzavřeme soutěž na snímky do kalendáře Krásy Krušnohoří 2011.

Pošlete nám do konce června na email [email protected] váš výběr snímků pro celý rok a my z nich vybereme ty nejkrásnější.

Tedy, hurá do kopců za sluncem mlhou a aktuálně i sněhem :-)))

PM celý článek


Barevný KRUŠNÝ RÁJ v prodeji v Ústeckém, Karlovarské kraji a také v Sasku

( 3.12.2009 / Mikšíček ) Kniha KRUŠNÝ RÁJ se prodává v regionu od 8. 12. 2009. Cena knihy se pohybuje od 690 Kč do 850 Kč. Za nákladovou cenu 550 Kč si knihu můžete pořídit na Horském hotelu Lesná. Chcete-li domluvit nákup většího množství knih pro další prodej nebo knihu chcete zakoupit na dobírku pište na email [email protected]

Kniha je v prodeji na těchto místech:


ÚSTECKÝ KRAJ

Knihkupectví Beran, Ústí nad Labem
Knihkupectví Pod Věží, Ústí nad Labem

Knihkupectví Duchcov
Knihkupectví Kanzelsberger Teplice,
Knihkupectví Pěnkava, Masarykova třída, Teplice
Informační centrum Teplice, Benešovo náměstí

Informační centrum H+W, Krupka
Informační centrum Dubí

Knihkupectví L+N, Bílina
Knihkupectví Růžičková, Most
Knihkupectví u Knihomola, Most

Pohodové knihkupectví, Litvínov
Krušnohorské knihkupectví, Litvínov, Náměstí Míru

Horský hotel Lesná
Chata Emeran, Klíny

Informační centrum Jirkov

Knihkupectví Tony, Louny

Knihkupectví DDD, Chomutov, Vejprty a Kadaň

Knihkupectví Blehová, Klášterec nad Ohří

Infocenrum Hora svaté Kateřiny
Infocentrum Nová Ves v Horách

KARLOVARSKÝ KRAJ

Knihkupectví v Grünerově domě, Cheb
Infocentrum Kraslice
Infocentrum Sokolov
Infocentrum Karlovy Vary
Knihkupectví Grosman, Ostrov
Knihkupectví Kanzelsberger, 0C Varyáda
Knihkupectví Dobrovský, Karlovy Vary
Knihkupectví Grosman, Ostrov
Infocentrum Chodov
Infocentrum Nejdek
Infocentrum Jáchymov
Infocentrum Boží Dar


SASKO

Bergmagazin Marienberg
My BookStore, Marienberg
Erzgebirgsbuchhandlung, Annaberg
Büchereck, Schwarzenberg
Buchhandlung Klingenthal
Další prodejní místa budeme postupně doplňovat.

Mnohokrát děkujeme oddaným krušnohorcům, kteří knihy pro vás zdarma rozvážejí: Jana Mužíková, Martin Rak, Stanislav Mikšíček, Antonín Herzán, Petr Mikšíček. celý článek


Máte zájem o benefiční kalendář KRÁSY KRUŠNOHOŘÍ 2010?

( 2.10.2009 / Mikšíček ) Pokud by se vám líbil nový kalendář s tématikou středních a východních Krušných hor, můžete si jej objednat na emailu:

[email protected]


celý článek


OBRAZOVÁ PUBLIKACE KRUŠNÝ RÁJ VYJDE 1.12. 2009

( 7.11.2009 / Mikšíček ) Zatím si můžete vychutnat titulní stranu knížky, která bude nabytá barevnými krásnými snímky z celého Krušnohoří.
Kniha bude mít 448 stran. Obsahovat bude 580 fotografií. Bude dvojjazyčná.

Objednávky knihy na: [email protected] celý článek


Verkaufsstelle des Buches Gesichter des Erzgebirges

( 14.9.2009 / Mikšíček ) Ab 20. 9. 2009 können sie das Buch Gesichter des Erzgebirge im folgenen Buchhandlungen und Infozentrums kaufen:

Im Deutschland

Verkauf, Bestellung, Nachnahme:

Buchhandlung BÜCHERWURM, Markt 2, 07973 Greiz, Tel: 03661/3012
Email: [email protected]

Tschechisches Zentrum Dreseden
Hauptstraße 11, 01097 Dresden

Öffnungszeiten:
Mo 14:30 - 17:30 Uhr
Di und Do 11:00 - 17:30 Uhr

Tel.: +49(0)351/7958077-1/2/3
Fax: +49-(0)351/8040510
Email: [email protected]

www.czechcentres.cz/dresden

Weitere Verkaufsstellen:

Schmalspurbahnmuzeum Rittersgrün
Fichtelberghaus, Oberwisenthal
Erzgebirgsbuchhandlung Annaberg, Wolkensteinerstrasse
Bergmagazin Marienberg
My Bookstore, Marienberg, Herzog-Heinrich-Straße 2
Fortuna Schaubergwerk, Deutschkatarinberg

Im Tschechien:

Knihkupectví Grünerův dům, Náměstí Jiřího z Poděbrad 33, Cheb
Infocentrum a knihovna Chodov
Hotel Švejk, Bublava
Restaurace Barbora, Stříbrná
ZŠ Havlíčkova 1717, Kraslice
Infocentrum Kraslice

Infocentrum Nejdek
Vybraná knihkupectví v Karlových Varech
Knihkupectví Grosmann v Ostrově.
Mincovna v Jáchymově
Infocentrum Boží Dar
Infocentrum Abertamy
Knihkupectví DDD Vejprty a Chomutov
Knihkupectví Chomutovská 84, Klášterec nad Ohří
Horský hotel Lesná
Sport areál Klíny
Knihkupectví Duchcov, Masarykova 447
Horský hotel Bouřňák
Knikupectví Teplice, Masarykova 260
Infocentrum Krupka
Horský hotel Komáří vížka - suvenýry
Knihkupectví Beran, Ústí nad Labem, Revoluční 179
Knihkupectví Pod věží, Ústí nad Labem, Bílinská 110

Knihkupectví Academia, Václavské náměstí, Praha
Knihkupectví Fišer, Kaprova ulice, Praha
celý článek


Nadační fond Obnova Krušnohoří hledá nadšence každého věku

( 2.10.2009 / Mikšíček ) Pokud máte zájem stát se členy našeho týmu a podílet se na obnově Krušnohoří budeme jenom rádi! :-)

Nadační fond v současnosti funguje pouze na ose Antonín Herzán a Petr Mikšíček. Proto uvítáme každého, komu nejsou Krušné hory lhostejné.

V současné době potřebujeme hlavně pomoci s distribucí knih Tváře Krušnohoří, Krušný ráj a kalendáře Krásy Krušnohoří.

Rádi také uvitáme zajištění přednášek o Krušných horách. Pro polovinu příštího roku je to práce až nad hlavu.

Pokud by vás taková práce bavila, prosím napište na mail [email protected]

Díky za váš čas :-) celý článek


Přednáškové miniturné Petra Mikšíčka ke knize Tváře Krušnohoří a online audio přednáška

( 23.9.2009 / Mikšíček ) V souvislosti s vydáním knihy Tváře Krušnohoří se mi objevilo více nabídek k přednášce na téma Tváře Krušnohoří. Dá se říci, že se tak vytvořilo malinké "turné", což je vlastně milé a legrační fakt. Obecně platí, že rád přijedu povídat o tomto regionu kamkoliv, takže turné se může ještě protáhnout.

Online audio přednášku s fotografiemi si můžete poslechnout zde

Takže kdy a kde?

5. 10. 2009 - Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, Teplice. Začátek v 19:00

6. 10. 2009 - Lesní zámeček Klínovec, Star 4 and 5, od 20:00

8. 10. 2009 - Karlovarské muzeum Nejdek, Nám. Karla IV. Začátek v 17:00. Vstupné 30 Kč.

2. 11. 2009 - Nadace Brücke - Most - Stiftung, Drážďany

Všichni přátelé Krušnohoří jste srdečně vítání.


celý článek


Prodejní místa knihy Tváře Krušnohoří v ČR

( 14.9.2009 / Mikšíček ) Od 10. 9. 2009 můžete knihu Tváře Krušnohoří pořídit na těchto místech:

Knihkupectví Grünerův dům, Náměstí Jiřího z Poděbrad 33, Cheb
Infocentrum a knihovna Chodov
Hotel Švejk, Bublava
Restaurace Barbora, Stříbrná
ZŠ Havlíčkova 1717, Kraslice
Infocentrum Kraslice

Infocentrum Nejdek
Vybraná knihkupectví v Karlových Varech
Knihkupectví Grosmann v Ostrově.
Mincovna v Jáchymově
Infocentrum Boží Dar
Infocentrum Abertamy
Knihkupectví DDD Vejprty a Chomutov
Knihkupectví Chomutovská 84, Klášterec nad Ohří
Horský hotel Lesná
Sport areál Klíny
Knihkupectví Duchcov, Masarykova 447
Horský hotel Bouřňák
Knikupectví Teplice, Masarykova 260
Infocentrum Krupka
Horský hotel Komáří vížka - suvenýry
Knihkupectví Beran, Ústí nad Labem, Revoluční 179
Knihkupectví Pod věží, Ústí nad Labem, Bílinská 110

Knihkupectví Academia, Václavské náměstí, Praha
Knihkupectví Fišer, Kaprova ulice, Praha

celý článek


Křest knihy Tváře Krušnohoří na Lesné se nesl v přátelské náladě.

( 17.6.2009 / Mikšíček ) Dnes 16. 6. od 17:00 proběhl slavnostní večer na Lesné. Sešli se zde lidé jak z české strany hor, tak i ze saské. Byl zde představen projekt Krušnohorského muzea v přírodě na Lesné ve spolupráci s městem Seiffen. Informoval o něm Dr. Konrad Auerbach. Vystoupil také pan starosta města Seiffen Heinz Seidler.

Dále proběhl křest knihy. Sešli se zde lidé, bez jejichž spolupráce by nemohla vzniknout. Proto jsme rádi nechali tyto lidi předstoupit veřejně jsme jim poděkovali. Zůčastnili se také čtyři osobnosti se kterými je v knize rozhovor. Petr Rojík, Antonín Herzán, Petr Pakosta a Pavel Koukal.

Bohužel se nezúčastnili tři hlavní tahouni týmu, a to překladatelka všech textů do němčiny paní Angela Lindner, která odvedla natolik perfektní práci, že pan historik Dr. Albrecht Kirsche z Drážďan označil překlad za Top Übersetzung. Chyběl také redaktor českých textů, Josef Šebek, který jim dal tolik péče, že se z ústně vedených rozhovorů udělal krásné knižní povídání. To je totiž absolutně něco jiného. Třetím je kreativní grafik Lukáš Cupal, který odvedl perfektní práci na vzhledu knihy. Díky i těmto lidem.


Celá akce proběhla v srdečné a uvolněné atmosféře, za což jsme velmi rádi a všem za ní děkujeme. Antonín Herzán a zaměstanci hotelu Lesná připravila krásné a chutné pohoštění pro všechny. Díky.

Fotografie z akce jsou k vidění zde. celý článek


První prezentace knihy Tváře Krušnohoří v archivu v Augsburgu.

( 29.5.2009 / Mikšíček ) Jako první mohli vidět tuto knihu návštěvníci tématického týdne Švábsko - krušnohorské "Erinerunngskultur" ve zdejším archivu Univerzity.

V pondělí 25. 5. prezentoval Ondřej Matějka výstavu Znovuobjevené Krušnohoří a vyprávěla pamětnice Johana Rubášová z bývalé Přísečnice. V úterý večer prezentoval Petr Mikšíček a Antonín Herzán novou knihu Tváře Krušnohoří a současné aktivity v Krušnohoří.

Účast na akci negativně ovlinila extrémní bouře, která se strhla deset minut před začátkem prezentace. Popadaly stromy na tramvajovou trať, takže skoro nikdo nemohl přijít ... :-)

Výstava Znovuobjevené Krušnohoří zde zůstane do neděle 1. 6.

Fotografie z akce naleznete zde.

celý článek


Krušnohorský kalendář pokřtěn a činnost NF Obnova Krušnohoří tímto započala....

( 9.12.2008 / Mikšíček ) Za přítomnosti sponzorů a nadšenců pro obnovu Krušných hor se 9. 12. sešli zakladatelé NF Obnova Krušnohoří na Lesné při křtu kalendáře. Dnes zde panovala úplná zimní pohádka. I proto bylo setkání velmi příjemné.

Mezi hlavní podporovatele NF patří Josef Dlouhý a společnost Emeran 1860, Vodohospodářské stavby Chomutov, s.r.o a skupina ČEZ.

Kalendářů jsme nakonec vytiskli a prodali 700 kusů. Tyto většinou zakoupili firmy z Podkrušnohoří. Další kalendáře můžete zakoupit na Infocentru Nejdek, Boží Dar, Abertamy, v knihkupectví Grosman v Ostrově nad Ohří a na Horském hotelu Lesná. Příští rok kalendáře vydáme jistě znovu také a lépe :-)

V rámci dalších aktivit pro rok 2009 jsme představili ediční plán knih a publikací.

Vyzíváme zároveň další zájemce o spolupráci, aby nás informovali o možných tématech a titulech, které by mohly být vydány.

celý článek


Nadační fond Obnova Krušnohoří byl slavnostně založen dne 14. 11. 2008 na Lesné

( 28.11.2008 / Mikšíček ) Od května připravovaný projekt Nadačního fondu pro celé Krušné hory je konečně na světě!

Dne 14. 11. 2008 se sešli zakladatelé na horském hotelu Lesná, kde svými podpisy stvrdili ochotu věnovat čas a svoji energii rozjezdu organizace, která by měla vedla vlastní ediční tvorby časem i podporovat projekt dalších aktivních lidí na poli obnovy Krušnohoří.

Zakladateli se stali: Antonín Herzán, Vladimír Bejček, Petr Mikšíček, Blanka Hvozdová a Petra Zavázalová. celý článek


Na vznik fotografické knihy Krušné hory bez hranic získal Nadační fond Obnova Krušnohoří další příspěvek: 80 000 Kč od Vodohospodářských staveb Chomutov

( 28.11.2008 / Mikšíček ) Dnes 27. 11. obdrželi Antonín Herzán a Petr Mikšíček finanční příspěvek na pořízení fotografií pro chystanou imageovou knihu Krušné hory bez hranic od společnosti Vodohospodářské stavby Chomutov ve výši 80 000 Kč. Za finanční dar velmi děkujeme a peníze použijeme na pořízení potřebných fotografií z Krušných hor na Chomutovsku.

Po vydání knihy Paměti Krušnohoří v únoru 2009 se vrhneme do přípravy imageové knihy plné krásných fotografií. Ta by mohla vyjít na podzim 2009.

celý článek