Česky Deutch
Pro fungování interaktivní mapy je třeba mít zapnutý JavaScript ve Vašem prohlížeči.

Keilberg

Klínovec


Články:

Divadelní představení na lanovce z Jáchymova na Klínovec ve dnech 12. a 13. 2. 2010

Divadelní představení na Klínovci

Studenti Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze připravují projekt Lanostory přímo pro svah nejvyšší hory krušných hor, Klínovce. Představení proběhne 12. a 13. února od 16:15 hod. na Jáchymovské lanovce.

Diváci tak budou mít příležitost shlédnout jáchymovský příběh v jednotlivých obrazech během jízdy na vrchol. Režisérka Apolena Vanišová a dramaturg Andrej Šoltés se nechali inspirovat pohnutou historií Krušných hor, ale i jejich pověstmi a legendami. Celý tvůrčí tým, čítající asi třicet osob, bude inscenaci připravovat přímo na místě už od počátku měsíce února.

Veškeré informace a novinky naleznete na adrese www.lanostory.eu.

Režie:
Apolena Vanišová (2. ročník obor režie a dramaturgie Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU)

Dramaturgie:
Andrej Šoltés (2. ročník obor režie a dramaturgie Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU)

Hrají:
studenti 1. ročníku oboru herectví Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU

Scénografie a kostýmy:
Studenti oboru scénografie Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU

Produkce:
Irena Velichová (2. ročník Katedry produkce DAMU)
Kristýna Kamenická (2. ročník Katedry produkce DAMU)
Monika Urbánková (2. ročník Katedry produkce DAMU)
celý článek


Představení letních turistických možností na Klínovci dne 30.8. 2008 od 14:00


Jedná se o mezinárodní akci prezentace služeb cestovního ruchu lokalitě Klínovecka. Akce tak jak je koncipována nemá v ČR obdoby. Nejedná se přímo o nabídku cestovních kanceláří, ale o konkrétní nabídku možností jak strávit a aktivně využívat volný čas od jednotlivých provozovatelů v daném regionu.

Jednotliví provozovatelé volnočasových zařízení a služeb, města a obce tohoto regionu se snaží představit méně známé lokality a možnosti, které lze bezpečně provozovat v letním i zimním období.

Tato regionální akce se od ostatních předhlídek cestovního ruchu liší v tom, že prakticky všechny volnočasové nabídky si mohou návštěvníci vyzkoušet přímo na celé lokalitě Klínovec. Samozřejmě vyjma zimních, které budou prezentovány příslušnými propagačními materiály.

Budete moci sjíždět sjezdovku na koloběžkách, vyzkoušet si paraglaiding, vystřelit z luku a další činnosti. celý článek


Unterstützen auch Sie den Keilberg

Unterstützen auch Sie den KeilbergDas Gesicht des höchsten Gipfels im Erzgebirge - des Keilbergs - wird erneuert. Auch Sie können zur Modernisierung beitragen, damit wir ihn alle schon bald mit Stolz und Selbstbewusstsein besuchen können. Der Gebäude-komplex des Berghotels und dessen Umgebung wird von 2005 bis 2009 saniert, dafür müssen schätzungsweise 150 Millionen Tschechische Kronen aufgebracht werden. Die Gemeinde Gottesgab (Boží Dar) hat deshalb zur Rettung dieses denkmalgeschützten Objekts den Stiftungsfond Keilberg gegründet. Wollen auch Sie dieses Vorhaben finanziell unterstützen, senden Sie bitte ihren Beitrag an das unten angegebene Konto.... celý článek